پایگاه خبری طلوع سیاست

  • امروز : دوشنبه - ۷ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 26 February - 2024

اخبار ویژه

مردمی بودن از خصیصه های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است تبریک حزب همت فارس به جانشین فرماندهی انتظامی بوشهر رونمایی جمعیت یاران انقلاب اسلامی استان فارس از لیست نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور و کرسی‌های آن + جزئیات حزب همت در استان فارس با شعار همت برای مردم از لیست نامزدهای انتخاباتی مجلس دوازدهم رونمایی کرد رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم را تنها نگذارند محور همه شرارت‌های امروز آمریکاست خلجی: از فرصت اطلاع رسانی، برای دستیابی به مقاصد سیاسی استفاده نشود تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس امشب آغاز می‌شود رئیس‌جمهور: در غزه همه شرافت در مقابل شرارت قرار گرفته است دولت با اموال مسترد شده بابک زنجانی چه می‌کند؟  رضایی: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نتیجه ترکیب نظریه و عمل است حسینی: جایزه جهانی امام (ره) راهی برای شناسایی آثار منتشره با محوریت ایشان است بازرس ویژه رئیس‌جمهور: بیش از ۹۰ مدیر متخلف برکنار شدند وزرا در حاشیه نشست هیات دولت چه گفتند؟/ استقبال از کالابرگ و رایگان‌شدن اجاره‌نامه

3

اصلاح بهره‌وری با حضور مردم در صحنه اقتصاد/عده‌ای به دنبال ندیدن افتخارات نظام هستند

  • کد خبر : 13642
  • 17 آبان 1400 - 10:37
اصلاح بهره‌وری با حضور مردم در صحنه اقتصاد/عده‌ای به دنبال ندیدن افتخارات نظام هستند

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست ایسنا/مرکزی وزیر کشور گفت: ایجاد امنیت سرمایه و اقتصاد و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواسته مردم است و قطعا حضور مردم بهره وری را اصلاح می کند. دکتر احمد وحیدی ۱۷ آبانماه در آیین تکریم و معارفه استاندار مرکزی با بیان اینکه امروز ایران به پایه […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

ایسنا/مرکزی وزیر کشور گفت: ایجاد امنیت سرمایه و اقتصاد و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواسته مردم است و قطعا حضور مردم بهره وری را اصلاح می کند.

دکتر احمد وحیدی ۱۷ آبانماه در آیین تکریم و معارفه استاندار مرکزی با بیان اینکه امروز ایران به پایه ای از قدرت و توانمندی رسیده است که راه های روشن آینده کاملا هویداست، گفت: اگرچه مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما این مشکلات با لطف خداوند و اراده و توکل مردم قابل رفع است. ظرفیت های بسیاری بزرگی داریم که باید به آنها توجه داشته باشیم. اقتصادی که دو هزار هزار میلیارد تومان یارانه می دهد ضعیف نیست، اما باید آن را درست کنیم، این مقدار یارانه پنهان که می توان با تدابیر روشن و بهتری توزیع و هدفمند شود می تواند اقتصاد کشور را رشد دهد.

وی گفت: این رقم یارانه، رقم بزرگی است، اما اگر درست داده نشود، بهره وری اقتصاد را کاهش می دهد. اقتصاد بهره ور اقتصادی نیست که یارانه پنهان آن که اصولا می تواند همراه با رانت ها و مفاسد و مشکلات و تبعیض باشد، اثربخش باشد، اما اگر این یارانه به خوبی مدیریت و هدفمند شود می تواند موتور حرکت اقتصاد باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت های بزرگ اقتصادی را باید بیش از پیش بشناسیم و با جرئت آنها را سامان دهیم، افزود: اگر فقط این اقدامات انجام گیرد و فرهنگ کار اصلاح شود ظرفیت های بزرگی خلق می شود. فرهنگی که فقط در پی افزایش مطالبات بدون افزایش بهره وری است، اشتباه است، جامعه ای که دخل و خرج آن همخوان نباشد دچار مشکل می شود. قطعا بخشی از دخل به بهره وری مرتبط می شود و مطالبات باید همسو با دخل و خرج باشد و در عین باید وجدان کاری داشت.

وی با اشاره به لزوم شناخت ظرفیت هر نقطه از کشور، بیان کرد: صنایع بزرگ استان هر کدام در جای خود بسیار ارزشمند هستند و اگر این صنایع به نقطه رشد خود برسند، خوشه های صنعتی فراوانی شکل می گیرد و می تواند ظرفیت های صنعتی استان را بیش از پیش بارور کند و اینجاست که نگران پرداخت حقوق نخواهیم بود. باید پس از تامین نیازهای داخلی، بازارهای خارجی را جذب کرد و این ظرفیت در استان مرکزی موجود است و می تواند نیاز داخلی را تامین و بازار صادراتی کسب کند.

وحیدی تصریح کرد: صادرات یک میلیارد دلاری استان خوب است، اما باید به صادرات چند میلیارد دلاری رسید و اقتصاد دانش بنیان را به حرکت درآورد، قطعا با معنا یافتن این اقتصاد در صنایع بزرگ، تحول عظیمی شکل می گیرد.

وی افزود: تولید محصولات باغی کشور ۱۲۵ میلیون تن است و ارزش مالی آن در مقایسه با آب، بذر و کودی که برای تولید آن صرف می شود کمتر است و این روال نادرستی است. باید محصولات حتما از مواد مصرفی برای تولیدشان ارزش بیشتری داشته باشد ودر اقتصاد پیش رو که مد نظر مقام معظم رهبری است، مسلما خروجی در عرصه کشاورزی باید بیشتر از ورودی باشد. در محاسبات ملی و استانی باید به این امر توجه داشت و ما با توجه به این امر به دنبال اصلاح امور می رویم. قطعا با کشاورزی نوین و استفاده از محصولات مناسب می توانیم فقط از بخش کشاورزی و فقط در ۲۰۰ هزار هکتار، ۱۰ ها میلیارد دلار درآمد داشته باشیم و اگر این وسعت ۱۰ برابر شود درآمدها به چند صد میلیارد دلار می رسد، پس باید به ظرفیت های موجود توجه داشت.

وحیدی با اشاره به حوزه گردشگری که استان مرکزی در این حوزه نیز دارای ظرفیت است، افزود: استان جاذبه های طبیعی، تاریخی و علمی و … دارد، ظرفیت ها موجود است و همه باید برای استفاده از این ظرفیت ها تلاش کنیم. در کنار دولت، مردم باید تلاش کنند، اگر اقتصاد مردم‌محور شود قطعا اتفاقات خوبی رقم می خورد. وظیفه ما رفع موانع برای حضور مردم در میدان است، اطمینان دادن و ایجاد امنیت سرمایه و اقتصاد و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواسته مردم است و قطعا حضور مردم بهره وری را اصلاح می کند.

وی گفت: اینکه خواستار توجه استانداران به مباحث اقتصادی هستیم، به معنی تلاش در جهت حضور مردم در اقتصاد و به میدان آمدن سرمایه های مردم است تا شعار سال نیز محقق شود.

وزیر کشور افزود: استاندار جدید مرکزی به موضوعات اشراف دارد و امیدواریم حرکت استان به سمت پیشرفت را با سرعت بیشتر و باشکوه‌تر دنبال کند.

وی با اشاره به ضرورت همفکری و هم اندیشی خبرگان و فرزانگان، گفت: قطعا یک نفر به عنوان استاندار نمی تواند همه امور را انجام دهد به همین دلیل تلاش جمعی برای به میدان آوردن همه ظرفیت های مردمی لازم است و چهره استان را متحول می کند. واگن پارس می تواند تولید کننده انواع واگن باشد، مشکلات بسیاری در عرصه واگن های مسافری، باری و مترو در کشور وجود دارد و ظرفیت واگن پارس باید برای رفع این مشکلات بکار گرفته شود، اما در مجموع چگونگی رشد اقتصاد استان امر مهمی است.

وحیدی تصریح کرد: اقتصاد استان باید نرخ رشد ۸ درصدی داشته باشد و باید استاندار و تیم مدیریت استان سهم هر بخش را برای تحقق این رشد مشخص کنند که قطعا کار سختی است، اما شدنی است.

وی با اشاره به اقدام اخیر نیروی دریایی سپاه پاسداران، افزود: این افتخار به هیچ عنوان انکارپذیر نیست چراکه مقتدرانه قدرت ها را به زیر می کشند. شاید به ظاهر شدنی نباشد، اما در عمل چنین افتخاری رقم زده شد. یک عده به دنبال ندیدن این افتخارات هستند اما این توطئه ها در اوج افتخار خنثی می شود. بخش زیادی از این افتخارات مربوط به قدرت های معنوی و توان سیاسی و اقتدار جمهوری اسلامی است که با دست خالی، اما با پیامی بزرگ حاصل شده است. در بحث اقتصادی نیز نباید تصور “نشدن” داشت چراکه نشدن ها القائات شیطانی است و ملت ما در مقابل این القائات مقاومت کرده است.

وزیر کشور تاکید کرد: با حل چند مسئله از جمله بهره وری اقتصادی، فرهنگ کار، بکارگیری دانش و علم و شناخت ظرفیت ها می توان از گردنه ها با عزت عبور کرد و در این صورت کسی جلودارمان نخواهد بود و قطعا کسی توان تهدید کشور را نخواهد داشت.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=13642
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها