• امروز : جمعه - ۲۴ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Friday - 12 April - 2024

اخبار ویژه

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین مشخص شد پیام تسلیت همت فارس به رییس شورای هماهنگی شهرستان های این حزب در استان مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین منصوب شد کلیات طرح اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات تصویب شد تحولات کانون وکلا از گذشته تاکنون از زبان دکتر پارسا حقوق امسال کارمندان و بازنشستگان ابلاغ شد + جزئیات دیگر برای تماشای بازی‌های بزرگ به استادیوم نروید! رییس‌جمهور: سازش با صهیونیست‌ها قمار روی اسب بازنده است/ ایران همچنان حامی مقاومت می‌ماند تصویب ۱۳ دستور کار حفاظتی محیط زیست در دولت سیزدهم سودآورترین بازار ایران را بشناسید + عکس دیدار نماینده منتخب شهرستان سپیدان و بیضا با رییس دیوان محاسبات کشور لزوم رفع موانع برای ایفای نقش جمهوریت در اقتصاد خصولتی‌ها از رقابت نامتوازن با بخش خصوصی بپرهیزند دیدار رئیس جمهور با دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین | ملت فلسطین با پایداری خود دشمن صهیونیستی و آمریکا را غافلگیر کرده است عملیات طوفان الاقصی نقطه عطفی در تاریخ فلسطین، جهان اسلام و تمام دنیا است

2

سومین آزمایشگاه سطح سه ایمنی زیستی کشور رونمایی شد

  • کد خبر : 16063
  • 22 آبان 1400 - 10:22
سومین آزمایشگاه سطح سه ایمنی زیستی کشور رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از قرارگاه شهید زین الدین وابسته به سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بازدید کرد. سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این بازدید با بیان اینکه سازمان سپند در […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری فارس، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور از قرارگاه شهید زین الدین وابسته به سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح بازدید کرد.

سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این بازدید با بیان اینکه سازمان سپند در حوزه پدافند زیستی اقدامات بسیار خوب و ارزشمندی انجام داده‌اند، خاطرنشان کرد: با کمک این سازمان ظرفیت های فنی و تخصصی از نظر آزمایشگاهی و ساخت تجهیزات پدافندی در حوزه های مختلف پیشرفت‌های خوبی را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: با همراهی وزارت دفاع و سازمان سپند در حوزه پدافند شیمیایی و ساخت تجهیزات مورد نیاز کشور و دستگاه‌های اجرایی بیش از ۵۰ شهر به بسته های تجهیرات پدافند نوین CBRNE تجهیز شده و مرحله دوم تحویل این بسته‌ها نیز امسال اجرایی خواهد شد که نیازمند مساعدت و همراهی سازمان سپند و وزارت دفاع است.

استفاده از ظرفیت‌های سپند در تامین تجهیزات رفع آلودگی و اورژانس پدافند نوین

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور تصریح کرد: برای سه شهر، تهران، بوشهر و اصفهان نیازمند بسته پدافند نوین و برای چند شهر دیگر هم نیازمند تجهیزات رفع آلودگی و اورژانس پدافند نوین هستیم که در این زمینه سازمان سپند از ظرفیت های خوبی برخوردار است که می توانیم از آن استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در طراحی و ایجاد آزمایشگاه‌های ایمنی زیستی برای بخش دامپزشکی کشور نیز، می توان از ظرفیت سازمان سپند استفاده کرد.

تصویب نظام جدید پدافند زیستی کشور

سردار جلالی با بیان اینکه با توجه به نقش نیروهای مسلح در مقابله با تهدیدات زیستی، با چالش اساسی در زمینه استاندارها، آیین نامه ها و الزامات رو به رو هستیم، توضیح داد: استانداردهای حوزه پدافند غیرعامل در حوزه نظامی باید متناسب با سطح تهدید و سطح ایمنی مورد نیاز باشد و این یک اشتباه راهبردی است که ما الزامات این بخش را با استاندارهای دیگران گره بزنیم.

وی تصریح کرد: ما در حوزه تدوین استانداردهای و الزامات هیچ کمبود دانشی و فنی نداریم و چه بسا استاندارهای پدافند زیستی نیروهای مسلح بسیار پیشرفته‌تر از استاندارهای بین المللی باشد. در حالیکه ما درگیر استانداردهای خارجی هستیم که اساسا نمی توانند پاسخ کار ما را بدهند. پرداختن به استاندارد بومی نیاز ضروری و جدی است که باید به آن پرداخت. در لایه امنیتی نیز باید سطحی از استاندارد را تعریف کنیم که در برابر تهدیدات پایدار باشد.

سردار جلالی همچنین از تصویب نظام جدید پدافند زیستی کشور از سوی شورای عالی پدافند غیرعامل خبر داد که به امضای رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رسید.

تدوین طرح جامع پدافند زیستی نیروهای مسلح

به گفته رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور طرح جامع پدافند زیستی نیروهای مسلح نیز تهیه شده که مراحل تصویب و ابلاغ آن نیز در حال نهایی شدن است که ساختار جدید و منسجمی به رویکرد پدافند زیستی در نیروهای مسلح با تعریف کارکردها و ماموریت‌ها خواهد بخشید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با تصویب نظام مصون‌سازی و عملیات پدافند شیمیایی کشور، تکلیف تمام دستگاه های کشور، چه در بخش خصوصی و چه دولتی مشخص شده است. یکی از این موارد تجهیز دستگاه‌ها به تجهیزات شناسایی و رفع آلودگی‌های شیمیایی است. در این زمینه، سازمان سپند وزارت دفاع با توجه به ظرفیت‌ها خوب دانشی و فنی که دارد می‌تواند، دستگاه‌های مختلف را در زمینه طراحی و تجهیز بسته‌های مقابله با تهدیدات شیمیایی کمک کند.

تهیه طرح مفهومی پدافند اقلیمی

سردار جلالی در مورد اهمیت تهدیدات اقلیمی و لزوم رصد و پایش این تهدیدات سخن گفت و توضیح داد: در این مسیر نیازمند طرح مفهومی پدافند اقلیمی برای شناسایی تهدیدات احتمالی انسان ساخت اقلیمی در لایه جو و فراجوی و اثرات آن بر کشور هستیم تا نقشه راه برای رصد و پایش این تهدیدات را برای ما مشخص کند. در این زمینه هم سازمان سپند از ظرفیت‌های فنی و علمی خوبی برخوردار است که می‌تواند در زمینه تدوین این طرح به ما کمک کند.

سپند بازوی اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور است

دکتر رضا مظفری نیا؛ رئیس سازمان پژوهش و نوآوری دفاعی از این سازمان به عنوان بازوی اجرایی پدافند غیرعامل کشور در حوزه پدافند زیستی، پرتوی، شیمیایی و … یاد کرد و گفت: با توجه به پیچیدگی تهدیدات به ویژه در حوزه زیستی، ظرفیت‌های سپند با نگاه ملی در حوزه‌های مختلف در اختیار سازمان پدافند غیرعامل کشور است. همچنین با توجه به مباحث مربوط به امنیت غذایی، این سازمان اقدامات خوبی را در تهیه بسته‌های جیره های غذایی انجام داده است که هم برای نیروهای مسلح و هم در مواقع بحران و در عملیاتهای امدادرسانی به آسیب‌دیدگان احتمالی ناشی از بحران ها طبیعی مانند سیل و زلزله و … قابل استفاده و کارآمد است.

کارخانه تولید واکسن شهید فخری زاده به زودی افتتاح می شود

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در ادامه از خط تولید واکسن کرونای فخرا، خودروی تاکتیکی رفع آلودگی زیستی، دستگاه مکنده غبارات پرتوی سپند، کارخانه واکسن سازی شهید فخری زاده و آزمایشگاه سیار زیستی سطح ۳، بازدید کرد.

محمد کریمی‌نیا، معاون قرارگاه پدافند زیستی کشور در مورد اهداف این بازدید به پایداری ملی گفت: سازمان پدافند غیرعامل کشور، براساس ماموریت‌های ابلاغی، موظف است تا زیرساختهای مناسب را برای مقابله با تهدیدات، پیش‌بینی کند. در حوزه زیستی، این سازمان با همکاری سازمان سپند، مرکز عمل کلی پدافند زیستی، این اقدام را پیش می‌برد.

وی ادامه داد: مرکز عمل کلی پدافند زیستی در سنوات گذشته با مدیریت شهید فخری‌زاده، زیرساخت‌هایی را در حوزه تشخیص، رفع آلودگی، امداد و نجات، واکسن و سامانه‌های رصد و پایش تهدیدات زیستی تولید کرده است.

کریمی‌نیا توضیح داد: بازدید امروز در اصل به مناسبت ایام نکوداشت پدافند غیرعامل و در آستانه فرارسیدن سالگرد شهادت شهید فخری‌زاده صورت گرفت. هدف اصلی، بازدید از فرآیند تولید واکسن فخرا به عنوان یکی از پیشروترین واکسن‌های کشور در این مجموعه و روند گسترش زیرساختهای آن بود.

وی ادامه داد: موضوع بعدی، بررسی کارخانه تولید واکسن شهید فخری زاده بود که در مرحله انتهایی تکمیل است و انشالله به زودی افتتاح خواهد شد. 

تولید سومین آزمایشگاه سیار سطح ۳ ایمنی زیستی

معاون عملیات قرارگاه پدافند زیستی کشور با بیان اینکه سازمان سپند در راستای تشخیص و آشکارسازی تهدیدات زیستی از گذشته تاکنون تلاشهای زیادی داشته است، توضیح داد: تولید دو آزمایشگاه سیار سطح ۳ ایمنی زیستی که یکی به انستیتوپاستور و دیگری به موسسه سرم سازی رازی تحویل شد، از جمله این اقدامات است. در بازدید رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، سومین آزمایشگاه نسل ۳ تولید سازمان سپند رونمایی شد که نسل جدیدتری از آزمایشگاه های تشخیصی گذشته است و زیرساختهای تشخیصی کشور را ارتقا خواهد بخشید.

رونمایی از خودروی تاکتیکی رفع آلودگی زیستی و دستگاه مکنده غبارات پرتوی

به گفته کریمی‌نیا در این بازدید همچنین محصولی در حوزه رفع و پاکسازی آلودگی های زیستی؛ خودروی تاکتیکی رفع آلودگی زیستی و دستگاه مکنده غبارات پرتوی سپند، با کاربرد رفع آلودگی های پرتوی رونمایی شد.

وی همچنین از بازدید سردار جلالی از زیرساختها و کارخانه تولید محصولات نوترکیب برای تقویت زیرساختهای دفاع زیستی کشور خبر داد.

انتهای پیام/


لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=16063
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها