• امروز : شنبه - ۴ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Saturday - 25 June - 2022

اخبار ویژه

بیانیه مهم انجمن اسلامی جامعه پزشکی: فرصت اصلاح ابدی نیست! بلند شدن نغمه رونق تولید در مازندران تخت‌روانچی: در کنار مردم افغانستان ایستاده‌ایم ایران خواستار آزادسازی دارایی‌های مسدود شده افغانستان از سوی آمریکا شد تقدیر رییس صندوق بازنشستگی نفت از دریانوردان شرکت ملی نفتکش سخنرانی آیت‌الله رئیسی در اجلاس سران بریکس پلاس تراز تجاری منفی چندین ماهه با دیپلماسی پویا مثبت شده است عبودتیان: دولت در نقطه‌ای قرار داشت که مجبور به حذف ارز ترجیحی بود وظیفه داریم با تبیین دستاوردهای دولت مردمی، روحیه امید را در جامعه زنده نگه داریم کارآیی دین در اداره جامعه باید اثبات شود همگان باید حرمت خون شهدا را حفظ کنند رییس جمهور: کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد خیاطیان: توجه به حوزه علوم پایه در برنامه هفتم توسعه است اظهارات طحان نظیف درباره نظر شورای نگهبان پیرامون اصلاح قانون انتخابات رییس جمهور از مجتمع پتروشیمی بجنورد بازدید کرد

0

شکایت «نیلی» و عذرخواهی «طائب‌»

  • کد خبر : 26228
  • 18 اردیبهشت 1401 - 2:35
شکایت «نیلی» و عذرخواهی «طائب‌»

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، انتشار فایل صوتی اظهارات «مهدی طائب» در دفاع از «محمدباقر قالیباف» در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت، واکنش‌های زیادی در فضای مجازی برانگیخت‌. در این فایل صوتی که از سوی یکی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران انتشار یافت، فرمانده قرارگاه عمار در سخنانی […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست</p>


به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، انتشار فایل صوتی اظهارات «مهدی طائب» در دفاع از «محمدباقر قالیباف» در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت، واکنش‌های زیادی در فضای مجازی برانگیخت‌.

در این فایل صوتی که از سوی یکی از رسانه‌های فارسی زبان خارج از ایران انتشار یافت، فرمانده قرارگاه عمار در سخنانی با دفاع از رئیس مجلس که سفر اخیر خانواده‌اش به ترکیه جنجال‌ برانگیز شد، ادعایی را در خصوص «میثم نیلی» از فعالان عرصه رسانه و از چهره‌های نزدیک به آیت‌الله رئیسی مطرح کرد.

همزمان با انتشار اظهارات نامبرده‌، شبکه‌های تلویزیونی ضد انقلاب و کانال‌های خبری معاند، مانور گسترده‌ای را درباره ابعاد و پشت صحنه موضوع آغاز کردند.

تداوم این هجمه‌ها موجب شد تا وکیل میثم نیلی امروز با رد هرگونه ارتباط موکلش با حواشی سفر خانواده رئیس مجلس اعلام کند از مهدی طائب به دلیل طرح اتهامات بی اساس و تشویش اذهان عمومی شکایت کرده است.

وکیل نیلی تصریح کرد: «روز گذشته سخنانی از حجت‌الاسلام طائب منتشر شد که وی ادعا می‌کند میثم نیلی یک سر خط ماجرای افشای سفر خانواده رئیس مجلس به ترکیه بوده است».

وی ادامه داد: «علیرغم توهین‌ها و افتراهای متعدد علیه موکل بنده در رسانه‌ها، از آن جهت که این مورد به‌طور جدی تکمیل کننده نقشه القای اختلاف میان سران قوا بوده و پس از گذشت دو روز هیچ اقدام اصلاحی از سوی حجت‌الاسلام طائب مشاهده نکردیم، در نهایت مجبور به ثبت شکایت شدیم».

وی با بیان اینکه «ادعای آقای طائب کذب محض است و آقای نیلی در ماجرای حواشی اخیر مربوط به رئیس مجلس به‌رغم انتقادات جدی، دوستان رسانه‌ای را از تکمیل نقشه دشمن بر حذر می‌داشت»، گفت که شکایت از طائب، ظهر امروز در دادسرای ویژه روحانیت تهران ثبت شد.

در پی این شکایت، حجت‌الاسلام‌ مهدی طائب در گفت‌وگویی ضمن عذرخواهی از اظهارات خود تأکید کرد: «فایلی در فضای مجازی سر از بی‌بی‌سی و صدای آمریکا و گاوهای شیرده آنان یعنی عربستان و تلویزیون وابسته به آنان درآورده که موجب آزردگی خاطر متدینین و حزب‌اللهی‌ها و دغدغه‌مندان انقلاب و دلسوزان و فدائیان راه اسلام شده است».

وی افزود: «اینکه این حرف‌ها کجا زده شده، خصوصی‌ بوده و اینکه چه کسی آن را منتشر کرده، هیچ‌کدام مهم نیست؛ به دلیل اینکه اگر مطلبی چه در خصوصی و عمومی بگویم، قبل از اینکه در این دنیا پاسخگو باشم باید در آخرت پاسخگو باشم و سن و سال من هم در حدی است که منافع دنیوی باعث نمی‌شود حرفی بزنم که نخواهم در آخرت پاسخگو باشم».

رئیس قرارگاه عمار در ادامه با بیان اینکه در این فایل سه مطلب وجود دارد، توضیح داد: «اولاً باید عرض کنم که این جلسه حدود دو ساعت و نیم تا سه ساعت بود. جلسه تحلیل سیاسی برای یک تعدادی انجام شد و مهمترین مسأله‌ای که در این جلسه مطرح است، پاسخ به شبهاتی است که پیرامون قوای مجریه،‌ مقننه و قضاییه است. شبهاتی وجود دارد و بنده در این جلسه پاسخ به این شبهات را می‌دهم. من صحبت‌هایی درباره قوه مجریه و قضاییه انجام دادم و در پایان درباره قوه مقننه یک سؤالی درباره شخص رئیس قوه مقننه پرسیده شد، گفت‌وگوهایی انجام می‌شود. بنده صحبتم این بود که حمله به رئیس مجلس جدید نیست و یک جریانی دارد. خیلی هم به دنبال آن نبودم و این صحبت‌ها مربوط به آخر جلسه بود و این جواب درباره آن سؤال بود».

وی افزود: «درباره آن سؤال یکی از افراد حاضر در آن جلسه ادعایی را مطرح کرد. آن فرد گفت من زمانی در یک روزنامه‌ای کار می‌کردم برادر ما آقای میثم نیلی هم در آنجا بود و آن زمان می‌گفتند مطالبی که درباره آن بنده خدا وجود دارد جمع‌آوری کنید. حرف، حرف او بود و توجه اعضای جلسه به صحبت‌های این فرد جلب شد و من برای آنکه مشخص باشد حرف‌های او چیست، حرف‌های او را تکرار می‌کردم که در بین صحبت‌ها او آمد گفت که این جریان مربوط به زمانی است که آقای احمدی‌نژاد رئیس جمهور بود و آن موقع این صحبت‌ها مطرح شده است. منتهی چون این صحبت‌ها در بیان محاوره است،‌ این کلمات حذف شده و وقتی شما آن را تقطیع کنید، انگار آن جملات را من دارم می‌گویم. در حالی که مطلب او بوده و درباره گذشته هم صحبت شده است».

طائب همچنین تأکید کرد: «اصلاً نسبت به قضیه‌ای که الآن هست مطرح نبود. چیزی که الآن مطرح است این است که مسأله اخیر را الآن چه کسی راه انداخته است؟ لذا اگر در آن جلسه هم کسی بود حرف این بود که من نمی‌دانم این مسأله را چه کسی راه انداخته؟ از کجا شروع شده؟ در حالی که اگر من فرض بفرمایید آقای میثم نیلی را الآن متهم کرده بودم صراحتاً می‌گفتم این است. این حرف، حرف او بود و چون پایان جلسه هم بود دیگر فرصت نبود و جلسه تعطیل شد و باید می‌رفتیم. بنابراین بنده عرض می‌کنم که ساحت حضرت آقای نیلی از این حرف‌ها پاک‌ و مُبرّاست و اعتقاد دارم‌ ایشان اصلاً در این فضا نیست».

طائب در پایان با تأکید بر اینکه «اگر اتهامی به دیگران زده‌ایم نباید در پستو توبه کنیم بلکه باید برای همه بیان کنیم و منتشرکنندگان فایل وظیفه شرعی دارند این حرف‌ها را هم بگذارند»، خاطر نشان کرد: «حضرت آقای رئیسی الآن بار مشکلاتی روی دوشش است که بخش عمده‌ای از ابتکارات دولت قبل و از مشکلاتی است که آن‌ها خروار خروار روی دوش دولت موجود گذاشتند و این با وضعیت بسیار سخت در ساحت بین المللی جمع شده است. ما هرگز در طول این ۴۳ سال هیچ‌گاه، هیچ زمانی مثل الآن‌ نبود که به یک‌باره آذوقه در سطح بین الملل گران شود. الآن آنها و این مسائل داخلی همه بارش روی دوش این دولت است و این دولت فرصت اینکه صغیر و کبیرش به دنبال این مسائل برود ندارد. کسی که باید الآن‌ با تمام وجود به آقای رئیسی کمک کند، برادر عزیز و حزب‌اللهی میثم نیلی است».

بازدیدها: ۰

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=26228
 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw