• امروز : یکشنبه - ۹ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Sunday - 1 October - 2023

اخبار ویژه

نباید از فرصت‌های بزرگ مجمع پارلمانی بریکس غافل باشیم انتخابات مجلس دوازدهم رقابتی و پرشور خواهد بود شورایعالی مناطق آزاد: با وزارت خارجه هماهنگ بودیم ناترازی قیمت سکه در حصار دلار رئیسی: عمیقاً معتقدیم می‌توانیم مشکلات را حل کنیم | امیدوار شدن مردم برای ما مهم است | اگر به آنچه که رهبری ترسیم کره‌اند عمل شود پیشرفت می‌کنیم چرا برخی برای دیدن سلبریتی‌ها به آب و آتش می‌زنند؟ شانس در خانه عالیشاه را زد/ کاپیتان اول پرسپولیس جانشین کاپیتان دوم می‌شود پیروزی ملت در جنگ ترکیبی قالیباف: آیت‌الله رئیسی صدای حقیقی ملت ایران را به گوش جهانیان رساند تاکید نخست وزیر پاکستان بر عزم کشورش برای ارتقای سطح همکاری‌ها با ایران مگر قرآن چه گفته که کینه اربابان قدرت و ثروت را بر انگیخته؟ دوشنبه تاریخی سیاست خارجی ایران چگونه رقم خورد؟ ترکیب رسمی پرسپولیس مقابل رونالدو و النصر | تصمیم خاص گل محمدی برای خط آتش | شماتیک ترکیب پرسپولیس را ببینید ناراحتی رئیس جمهور از انتشار عکس نماز خواندن در هواپیما | رئیسی تذکر داد ؛ بدون هماهنگی بود رئیسی در آمریکا از آمریکا خواست پاسخگو باشد | رفتار آمریکا نتوانسته اعتماد جمهوری اسلامی را جلب کند

2

بی‌توجهی به پروژه‌های نیمه تمام بعضی شهرستان‌‌‌ها در مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور

  • کد خبر : 6030
  • 28 مهر 1400 - 14:01
بی‌توجهی به پروژه‌های نیمه تمام بعضی شهرستان‌‌‌ها در مصوبات سفرهای استانی رئیس جمهور

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، فرهاد طهماسبی در نشست امروز ( چهار‌شنبه ۲۸ مهرماه ) صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و تولد شایسته ترین عبد الهی و امام صادق ( ع) و نیز هفته تربیت بدنی، گفت: در ابتدا لازم می‌دانم از رئیس جمهور و هیات دولت […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خانه ملت، فرهاد طهماسبی در نشست امروز ( چهار‌شنبه ۲۸ مهرماه ) صحن علنی مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک آغاز هفته وحدت و تولد شایسته ترین عبد الهی و امام صادق ( ع) و نیز هفته تربیت بدنی، گفت: در ابتدا لازم می‌دانم از رئیس جمهور و هیات دولت بابت اقدامات خوبی که در این مدت دوماه فعالیت دولت سیزدهم انجام شده، از جمله واکسیناسیون گسترده عموم مردم در مقابل ویروس کرونا و انجام سفرهای استانی و حضور در میان مردم تقدیر و تشکر نمایم.  اما مسائلی هم امروز دغدغه مردم بوده و وظیفه خود می‌دانم به عنوان نماینده مردم تذکر دهم.  

نماینده مردم نی ریز، استهبان و بختگان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس دولت سیزدهم افزود: تربیت اصلی‌ترین و سرنوشت سازترین مسئله از روز الست علی یوم القیامه است؛ در ایام شروع سال تحصیلی و شروع فعالیت دولت جدید هستیم، تحول اجتناب ناپذیر بوده و نیاز به مدیریت با برنامه مدون وزارت آموزش و پرورش است. در استان‌ها و شهرستان‌ها مدیریت آموزش و پرورش در حالت بلاتکلیفی قرار داشته لذا عنایت فرمایید علی رغم اینکه قانوناً مهلت دارید، نسبت به معرفی گزینه وزارت آموزش و پروش تسریع نمایید. چرا که برای اجرای تغییر و تحول در جوامع بشری، سنت الهی بر آن است که خداوند پیامبران را از میان امت ها انتخاب کرده است. لذا انتخاب و معرفی معلمی دلسوز و مجرب از بدنه آموزش و پرورش مورد انتظار عمده فرهنگیان  است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقدام سفرهای استانی و حضور در  میان مردم و اقشار مختلف مردم پسندیده و نیکو است و شنیدن درد و دل مردم بودن واسطه قابل تقدیر است و بنده هم خسته نباشید عرض می نمایم اما مردم در این سفرها گلایه هایی نیز دارند که به حق و بجاست و آن هم شاید ناشی از عدم دقت در برنامه ریزی سفرها است. در سفر اخیر به استان پهناور فارس با حدود ۳۶ شهرستان در یک روز نارضایتی هایی را در اکثر شهرستان ها به وجود اورده و شایسته نبود با زحماتی که متحمل شدید شاهد نارضایتی باشیم.

وی ادامه داد: هفت شهرستان نو پا و تازه تاسیس که اوج محرومیت و فقر امکانات را شاهد هستند سهمی قابل توجهی از اعتبارات سفر در مصوبات نداشتند که این برخلاف عدالت است. حدود ۸۰ درصد از روستاهای شهرستان  بختگان در حوزه انتخابیه بنده فاقد آب شرب و بهداشتی مناسب بوده و مردم با تانکر سیار آب رسانی می‌شوند و دچار امراض پوستی و گوارشی شدند، چه اعتباری برای این موضوع در نظر گرفته شد؟  شهرستان بختگان بیمارستان ندارد حتی یک ساختمان در مرکز شهرستان برای نیازهای بهداشتی و درمانی مردم نیز وجود ندارد، ساختمان مرکز درمانی امام هادی (ع) آباده طشک بیش از ۱۰ سال نیمه ساخته رها شده است. چرا در لیست پروژه های عمرانی نیمه کاره استان  قرار نگرفته است؟ در شهرستان نی ریز بخش قطرویه با وجود سد چشمه عاشق تمام روستاها و در شهر قطرویه مردم با مشکل جدی آب آشامیدنی مواجه هستند و اکثراً با تانکر آب رسانی می‌شوند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: چرا برای اجرای تصفیه خانه و خط انتقال آب چشمه عاشق به عنوان یک پروژه نیمه تمام، اعتبار قابل توجهی تخصیص پیدا نکرد؟ چرا وزارت نیرو  بر اساس اسناد، حقه آبه کشاورزی مردم بخش قطرویه را مشخص نمی‌کند؟ بسیاری از روستاها و شهرها در بحث تقسیمات کشوری در خواست ارتقا دارند،چرا وزارت  کشور اقدامی در این سفر انجام نداد؟

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: جاده ارتباطی نی ریز به هرات سال هاست نیمه کاره رها شده و ردیف اعتباری آن هم اخیرا اخذ شده، چرا مبلغی از اعتبارات سفر برای آن لحاظ نشد؟ عمده معادن استان در شهرستان‌ها بختگان و نی ریز است، در این سفر چه مصوبه و چه سهمی برای حوزه معادن این دو شهرستان قرار داده شد؟ نمی‌دانم مصوبات سفر با نظر کدام بزرگواران تنظیم و تصویب شده است. استاندار چند روز قبل از سفر منصوب شد و در جریان این موضوعات نبود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: برای جاده ارتباطی استهبان به ایج که روزانه شاهد حادثه است، چه اعتباری در نظر گرفته شد؟ سد رودبال در  شهرستان استهبان بوده و حوزه آبریز آن شهرستان نی ریز است، اما مردم استهبان، ایج و نی ریز بابت ایجاد تصفیه خانه از شبکه انتقال محروم هستند. این پروژه نیمه تمام بود، چه اعتباری از سفر به آن اختصاص پیدا کرد؟ خط راه آهن شیراز به گل گهر در برخی از قطعات با پیشرفت ۸۰ درصد از سال ۱۳۹۷ تعطیل شده و در حال تخریب است، چه مبلغی برای این حوزه اختصاص پیدا کرده است؟

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=6030
 

نوشته های مشابه

29شهریور
تاکید نخست وزیر پاکستان بر عزم کشورش برای ارتقای سطح همکاری‌ها با ایران
29شهریور
مگر قرآن چه گفته که کینه اربابان قدرت و ثروت را بر انگیخته؟
دکتر رئیسی در هفتاد و هشتمین مجمع عمومی سازمان ملل:

مگر قرآن چه گفته که کینه اربابان قدرت و ثروت را بر انگیخته؟

29شهریور
دوشنبه تاریخی سیاست خارجی ایران چگونه رقم خورد؟
جزییات سفر رئیس جمهور به نیویورک

دوشنبه تاریخی سیاست خارجی ایران چگونه رقم خورد؟

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.