• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024

اخبار ویژه

مراسم شیرخوارگان حسینی در شیرخوارگاه «حضرت ولی عصر (عج)» برگزار شد/ شیرخوارگاه «حضرت ولی عصر (عج)» تنها مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست زیر سه سال استان فارس است بازدید دکتر سید اسماعیل حسینی از کوهمره سرخی ضرورت ورود نهادهای نظارتی و دستگاه قضا به ادعای پست‌فروشی در شهرداری تهران شهر نیازمند عطاری دانا و خموش است/برگزاری انتخابات داخلی شورای شهر تهران در هفته‌های آتی حضور پزشکیان و مخبر در اجتماع عزاداران حسینی نهاد ریاست جمهوری معیارها و روند انتخاب اعضای کابینه چهاردهم تشریح شد تاکید مخبر بر ضرورت اجرای تمام مصوبات ستاد مرکزی اربعین تا نیمه محرم دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی با رئیس‌جمهور منتخب ۷۹ ضربه وزارت اطلاعات در رویارویی مستقیم با تروریست‌ها در دولت جدید با آزاد شدن واردات خودرو امکان انتخاب بهتر و رقابت بیشتر وجود دارد نقش تعاون در برنامه پنجم و ششم توسعه/ لزوم توجه به سیاست‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از توسعه‌ی تعاونی‌ها کارگران نتوانسته اند بطور کامل از مواهب اصل ۲۹ قانون اساسی بهره مند گردند/عدم وجود تشکیلات غیر سیاسی و صرفا صنفی بزرگترین معضل کارگران در دهه های گذشته بوده است پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به دکتر پزشکیان به عنوان رئیس دولت چهاردهم پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی

8
ستاد انتخابات کشور

تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس امشب آغاز می‌شود

  • کد خبر : 32489
  • 02 اسفند 1402 - 23:06
تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس امشب آغاز می‌شود
ستاد انتخابات کشور با اعلام اینکه امروز اسامی حدود ۱۵ هزار نامزد تایید صلاحیت شده براساس قانون به فرمانداری ها ابلاغ و آگهی آن منتشر خواهد شد،

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست سخنگوی ستاد انتخابات کشور با اعلام اینکه امروز اسامی حدود ۱۵ هزار نامزد تایید صلاحیت شده براساس قانون به فرمانداری ها ابلاغ و آگهی آن منتشر خواهد شد، گفت: ازساعت یک دقیقه بامداد فردا پنجشنبه رقابت های انتخاباتی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد و تا ۸ صبح روز دهم اسفند ادامه خواهد داشت.

محسن اسلامی با اعلام اینکه تاکنون تخلفی که مربوط به بازه زود هنگام تبلیغات انتخاباتی باشد، نداشته ایم، افزود: کار نظارت بر تبلیغات انتخاباتی از سوی هیات های اجرایی، هیات های بررسی استانی ، پلیس فتا از فردا (پنجشنبه سوم اسفند ماه ) آغاز می شود و گزارش ها در نشست های هیات های اجرایی و نظارت بررسی و رسیدگی خواهد شد.

به گفته سخنگوی ستاد انتخابات کشور، در بررسی تخلفات، جهت رفع تخلف به نامزدها تذکر داده می شود و در صورتی که ابعاد تخلفات شدید باشد، در صورت لزوم به ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در معاونت اجتماعی قوه قضاییه ارجاع داده می شود.

اسلامی با اشاره به اهمیت رصد هزینه های مالی رقابت های انتخاباتی برای این دوره، از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی خواست همه منابع و هزینه های انتخاباتی خود را در سامانه مالی انتخابات که از آن رونمایی شده است، ثبت کنند.

هزینه هایی که نامزدها باید در سامانه ثبت کنند، منابع مالی، هزینه های برپایی ستادهای تبلیغاتی مجاز، حق الزحمه نیروهای اجرایی و … را شامل می شود.

اسلامی با اشاره به جلسات توجیهی برگزار شده با نامزدهای تایید صلاحیت شده در خصوص قانون جدید انتخابات و دستورالعمل تبلیغاتی، گفت: جلسات مفصلی با نامزدها برای توجیه قانون جدید برگزار شده، با اینحال تاکید داریم قانون و دستور العمل تبلیغاتی را که در مجموعه ستادهای استانی در دسترس است و در پورتال وزارت کشور قرار دارد، نامزدان مطالعه کنند.

وی در خصوص امکانات تبلیغاتی این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: براساس ماده ۷۴ قانون جدید، دستگاه های اجرایی مکلف شده اند، فهرست امکانات و ظرفیت ها، اعم از سالن های همایش و تجمعات را از فردا در اختیار نامزدها (در چارچوب جدول زمانبندی) به صورت رایگان و یا شبه رایگان (حداقل هزینه) قرار دهند.

به گفته وی قرار دادن امکانات دستگاه های اجرایی برای تبلیغات انتخاباتی کاری نوآورانه است که برای اولین بار در تاریخ انتخابات در جمهوری اسلامی ایران و در پی رهنمودهای رهبر معظم انقلاب محقق شده است، بطوری که براساس آئین نامه مصوب هیات وزیران، صدا و سیما و شهرداری ها نیز باید امکانات خود را در اختیار تبلیغات انتخاباتی نامزدها قرار دهند.

صدا و سیما در همین چارچوب، ۲۰۰ کانال استانی ویژه انتخابات راه اندازی کرده است که هر نامزد ۲۰ دقیقه فرصت و امکان ارائه اهداف و برنامه های خود جهت نامزدی را خواهد داشت.

اسلامی، قراردادن امکانات دستگاه ها برای تبلیغات انتخاباتی را بخشی از سیاست دولت جهت کاهش هزینه های تبلیغات و تجمعات دانست و اضافه کرد، پیام رسان های داخلی مانند بله، ایتا و روبیکا و … نیز فضای کافی در اختیار نامزدها قرار خواهند داد که بخشی از آن رایگان خواهد بود و البته نامزدها فقط در حوزه انتخابیه خود می توانند استفاده کنند.

وی در عین حال با اشاره به دستورالعمل تبلیغات انتخاباتی، تاکید کرد که نامزدها در آثار تبلیغاتی خود، اندازه های اعلامی یعنی ۱۰۰ در ۷۰ را رعایت کنند.

از اسلامی در خصوص آمادگی های پیشا انتخابات، سوال کردیم و اینکه آیا پیش بینی های لازم برای مواجهه با احتمالات طبیعی و جوی و … شده است؟، که وی گفت: پیش بینی حوادث غیر مترقبه مربوط به فرآیند اجرایی انتخابات است که براساس آن در طول یک سال گذشته جلسات متعددی با ستادهای انتخاباتی برگزار شده است.

وی افزود: در این نشست ها همه موارد لازم بحث و بررسی و درباره آنها تصمیم گیری شده است؛ از محل استقرار شعب تا پوشش آنتن دهی و امکانات و تجهیزات پیش بینی ها صورت گرفته است؛ شعبی که برای روز رای گیری در نظر گرفته شده اند، حتما باید شرایط لازم را در همه زمینه ها داشته باشند، بطور مثال پوشش آنتن دهی شعبه ها، یکی از شرایطی است که توسط مرکز فناوری استانداری محل باید تایید شود و اگر شعبه ای آنتن دهی نداشته باشد، به آن مجوز نمی دهیم.

اسلامی گفت، امسال برای اولین بار سامانه ای طراحی و نرم افزار آن در همه ۵۹ هزار شعبه اخذ رای در کشور نصب و تست آن نیز انجام شده است .

وی با بیان اینکه در مناطق صعب العبور و کوهستانی کشور که ممکن است آنتن دهی پایینی داشته باشند، شعب سیار در نظر گرفته ایم، گفت: البته وزارت ارتباطات نیز با تقویت دکل ها و بی تی اس های خود تلاش کرد تا مناطق فاقد پوشش را کاهش دهیم، بطوری که می توان گفت این دوره بالاترین نصاب آنتن دهی را خواهیم داشت.

به گفته وی، برای ایجاد تسهیل جهت حضور مردم مناطق صعب العبور برای شرکت در انتخابات این دوره، با هماهنگی ستاد کل نیروهای مسلح، برای هر استان ، یک فروند بالگرد پیش بینی شده است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور، ضمن تاکید بر آمادگی فراجا جهت تامین امنیت شعبات اخذ رای در روز ۱۱ اسفند، افزود: همه احتمالات مانند بارش برف و مسدود شدن راه ها پیش بینی شده است.

اسلامی، درخصوص آمادگی نهایی برای برگزاری انتخابات در روز جمعه ۱۱ اسفند گفت، جای هیچ دغدغه و نگرانی نیست و ۸۰۰ هزار نفر به عنوان عوامل اجرایی اصلی و ذخیره، آماده برگزاری انتخابات هستند و همچنین کلیه تجهیزات ، لوازم و نیز تعرفه ها از ۱۵ روز پیش در اختیار ستادهای استانی قرار گرفته و حتی جهت احتیاط ، پیش بینی های لازم صورت گرفته است.

وی با یادآوری اینکه مردم عزیزمان، در این دوره با ۵ مدرک، شناسنامه، کارت ملی، گواهینامه ، گذرنامه و کارت پایان خدمت، می توانند آرای خود را به صندوق ها بریزند، گفت: برای تسهیل در امر شرکت در انتخابات همکاران من موظف هستند در روز رای گیری،صندوق های سیار را به مراکز ازدحام مانند بوستان ها و بیمارستان ها ببرند.

اسلامی در خاتمه، پیش بینی کرد که با توجه به تعداد صلاحیت های احراز شده نامزدها و حضور متنوع طیف های سیاسی در این دوره، انتخابات باشکوهی را شاهد باشیم.

انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای انتخاب ۲۹۰ نماینده برای یک دوره چهارساله و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب ۸۸ عضو این مجلس برای یک دوره هشت ساله روز جمعه ۱۱ اسفند ماه ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می شود.

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=32489
  • نویسنده : مجتبی سلگی
  • ارسال توسط :
  • منبع : مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها