• امروز : جمعه - ۱۲ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 2 June - 2023

اخبار ویژه

تاکید معاون سیاسی وزیر کشور بر پیش‌بینی‌های فنی برای برگزاری انتخابات کاشت بیش از ۳۰۰ هزار گل فصلی در قشم آزادی اسدی؛ دستاورد دیپلماسی اقتدار بهره‌گیری از مردم راهبرد اصلی ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر است چگونگی برخورد دولت با تخلفات برخی بانک‌های خصوصی | خلق پول بی‌رویه برخی بانک‌های خصوصی از علل تورم است هوای سه شهر استان مرکزی در وضعیت ناسالم است نگاهی به رستوران جدید مسی به سبک «سالت‌بی»/ رستورانی لوکس با ماکارونی ۴۰ پوندی و توپ فوتبال شکلاتی ۳۰ پوندی/ تصاویر غذاهای این رستوران را ببینید آیت الله رئیسی وارد جاکارتا شد نخستین معامله برق سبز در بورس انرژی انجام شد ثبت ۱۰۰ هزار گروه در اطلس جهادی کشور وزیر کشور: در تغییر مدیران دولت قبل سرعت‌مان کند است | گفتیم تغییر این مدیران سرعت بگیرد فوت ۲ بیمار کرونایی و شناسایی ۱۰۱ مبتلای جدید عینک سیاسی را بردارید! دیدارهای وزیر دادگستری در حاشیه اجلاس بین‌المللی سن‌پترزبورگ چرا تذکر به امامان‌جمعه؟!

2

تنها ۴۷ درصد پست‌های سازمان پزشکی قانونی اشغال است

  • کد خبر : 7313
  • 27 مهر 1400 - 16:19
تنها ۴۷ درصد پست‌های سازمان پزشکی قانونی اشغال است

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست خبرگزاری میزان – رضا حاج منوچهری صبح امروز سه شنبه ۲۷ تیر ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی با اشاره به کمبود نیرو در پزشکی قانونی اظهار داشت: اشغال تنها ۴۷ درصد پست‌های سازمانی نشانگر کاستی‌های قابل توجه ما در این بخش است. علاوه بر […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

خبرگزاری میزان – رضا حاج منوچهری صبح امروز سه شنبه ۲۷ تیر ماه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان مرکزی با اشاره به کمبود نیرو در پزشکی قانونی اظهار داشت: اشغال تنها ۴۷ درصد پست‌های سازمانی نشانگر کاستی‌های قابل توجه ما در این بخش است. علاوه بر آن مشکل صعوبت بالای کار در سازمان و نیز محدود و پایین بودن آیتم‌های انگیزشی برای حضور در سازمان موجب شده تا در آزمون‌های استخدامی، بسیاری از ردیف‌های سازمانی پزشکان خالی و بدون داوطلب بماند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان در خصوص وضعیت فضای فیزیکی سازمان گفت: در حوزه ابنیه در حال حاضر و با وجود تمام تلاش‌های صورت گرفته، سازمان ۳۹۲ هزار متر مربع کمبود فضای فیزیکی دارد که همین موضوع مشکلاتی را در خدمت رسانی شایسته به مردم ایجاد کرده است.

وی ادامه داد: پزشکی قانونی به دلیل نوع خدمات و البته نوع مراجعین که عمدتا آسیب دیده و مصدوم هستند، نیازمند فضای فیزیکی کافی، مناسب و استاندارد برای ارائه مناسب خدمت به آنان است. ضمن آنکه در ۵۰ درصد فضا‌های موجود سازمان نیز نیازمند تعمیرات و بازسازی هستیم.

حاج منوچهری با اشاره به افزایش قابل توجه قیمت تجهیزات و مواد مصرفی پزشکی قانونی در سال‌های اخیر، تصریح کرد: در حوزه تجهیزات و مواد مصرفی نیز سازمان در سال‌های اخیر با مشکلاتی مواجه بوده، از آنجا که در بخش‌های فنی و تخصصی پزشکی قانونی از دستگاه‌های های – تک استفاده می‌شود، افزایش فوق العاده قیمت این دستگاه ها، تجهیزات و مواد مصرفی، مشکلاتی زیادی را برای سازمان ایجاد کرده به همین دلیل نیازمند کمک و عنایت جدی برای تامین بودجه‌های مورد نیاز در این بخش‌ها هستیم تا پاسخگویی بهتر و سریع تری به مردم داشته باشیم.

وی همچنین خواستار همکاری بیشتر مسئولین استانی با ادارات کل پزشکی قانونی شد و گفت: از مسئولین استانی می‌خواهیم در این زمینه به پزشکی قانونی کمک کنند چرا که صرفا با اختصاص بودجه‌های ستادی این امور مهم قابل تحقق نیست.

وی با اشاره به توجه به اصل تکریم ارباب رجوع در سازمان و قدردانی از تلاش‌های همکاران پزشکی قانونی در سراسر کشور، افزود: از همکارانم در مراکز پزشکی قانونی که با وجود تمام کاستی‌ها و مشکلات با مجاهدت و کار چند برابر در حال ارائه خدمت به مردم و پاسخدهی مناسب به استعلامات قضایی هستند تشکر می‌کنم.

به گفته حاج منوچهری در سازمان پزشکی قانونی کشور حدود ۹۰ درصد مراجعین مربوط به حوزه معاینات است که آسیب دیدگان نزاع و تصادفات در صدر آن قرار دارند. از سویی مراجعان این سازمان عمدتا افرادی آزرده و متالمند که برای تعیین میزان صدماتشان به مراکز پزشکی قانونی مراجعه می‌کنند بنابراین وظیفه ماست که برخورد مناسبی با مراجعین داشته باشیم هر چند این امر سختی‌های خودش را دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک ایام ولادت حضرت محمد (ص)، افزود: خداوندی که عوالم مختلف را در قرآن کوچک می‌شمرد، خلق پیامبر اسلام را عظیم می‌شمرد و باید دید ما به عنوان پیروان آن حضرت تا چه حد با خلق نیکوی ایشان سنخیت و نزدیکی داریم.

 حاج منوچهری اظهار داشت: پیامبر اکرم با وجود تمام ظلم‌ها و بلا‌هایی که از سوی دشمنان بر حضرت روا داشته شد، ایشان هیچگاه قومشان را نفرین نکردند و این یکی از آثار خلق عظیم حضرت است.

معاون سازمان در پایان با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات دکتر رضایی در استان مرکزی و اشاره به درخواست‌ها و پیگیری ایشان برای جابجایی از استان، برای دکتر علیزاده مهاجر مدیرکل جدید استان که از مدیران پرتلاش با کارنامه‌ای موفق در دوره‌های پیشین مسئولیتشان هستند آرزوی توقیق کرد.

فضای فیزیکی، نیروی انسانی و تجهیزات سه اصل در صدور نظرات جامع‌تر

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین موسوی رییس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به آغاز هفته وحدت و ایام ولادت رسول مهربانی‌ها حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) توصیف وجود مقدس پیامبر را امری بسیار سخت برشمرد و از کلام الهی برای این منظور بهره برد و گفت: خداوند در قران کریم پیامبر را یک اسوه حسنه و الگوی تمام عیار برای کل بشریت در تمامی زمان‌ها می‌شمرد.

وی با اشاره به رأفت و مهربانی رسول مکرم اسلام، توصیف دیگر حضرت در قرآن را رحمت للعالمین بودن ایشان عنوان کرد و افزود: جای تاسف دارد که ما نتوانستیم وجود منور آن کانون مهر و محبت را به جهانیان معرفی کنیم چرا که حساسیت و میل شدید حضرت نسبت به هدایت مردم و مهربانی فوق العاده حضرت حتی نسبت به دشمنان از دیگر خصوصیات پیامبر (ص) است.

رییس کل دادگستری استان در ادامه با اشاره به جایگاه پزشکی قانونی در صدور آرای قضایی اظهار داشت: پزشکی قانونی علم طب و قضاست که پزشکی را در خدمت به بشریت و در راستای کشف جرم قرار داده و تصمیمات و نظرات همکاران ما در مراحل مختلف پرونده‌های قضایی اعم از کشف جرم، بازجویی از متهمان، دادرسی، صدور حکم و حتی اجرای حکم متأثر از نظرات کارشناسی پزشکی قانونی است.

وی توجه به سه اصل را در صدور نظریات جامع‌تر توسط پزشکی قانونی ضروری دانست و در تشریح آن گفت: اصل اول وجود فضای فیزیکی مناسب است تا هم همکاران پزشکی قانونی در فضایی مناسب و استاندارد ارائه خدمت کنند و هم مراجعین متالم این سازمان در محیطی مناسب که به حفظ آرامش آنان کمک می‌کند پاسخ استعلام خود را دریافت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین موسوی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه توسعه فضای فیزیکی سازمان، گفت: با وجود تلاش‌های صورت گرفته در این بخش، همچنان نیازمند توسعه فضای فیزیکی مراکز پزشکی قانونی هستیم.

وی وجود نیروی انسانی متخصص را اصل دوم در جامعیت نظرات کارشناسی سازمان عنوان کرد و ادامه داد: وجود منابع انسانی مناسب در حوزه فعالیت پزشکی قانونی که امری تخصصی و در ارتباط مستقیم با مردم است اهمیت قابل توجهی دارد. در حال حاضر مراکز پزشکی قانونی در جذب نیروی انسانی متخصص با مشکلاتی مواجه هستند که برای رفع آن باید جذابیت و موارد مربوط به ارتقای انگیزه حضور پزشکان در این سازمان را افزایش داد.

به گفته رییس کل دادگستری استان مرکزی نکته سوم در این خصوص استفاده از فناوری‌های روز و تکنولوژی پیشرفته است، زیرا در کنار استفاده از نیرو‌های متعهد متخصص، پزشکی قانونی نیازمند استفاده از تکنولوژی روز برای شفافیت و دقت بالاتر و تسریع در اعلام نظرات است.

وی همچنین با قدردانی از خدمات دکتر رضایی مدیرکل سابق و کارکنان پزشکی قانونی استان، برای دکتر علیزاده مهاجر آرزوی موفقیت کرد و گفت: همراهی و همگرایی و بهره گیری از نظرات نخبگان امری مهم در موفقیت هر دستگاهی است بنابراین ضمن دعوت از پزشکی قانونی استان برای استفاده از این نظرات، از تمامی دستگاه‌های استان دعوت می‌کنم تا با اداره کل پزشکی قانونی استان همکاری لازم را داشته باشند و دستگاه قضایی استان نیز آماده هر گونه همکاری با این مجموعه است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=7313
 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
logo-samandehi google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw
google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw