پایگاه خبری طلوع سیاست

  • امروز : دوشنبه - ۷ فروردین - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 27 March - 2023

اخبار ویژه

آمار گردشگران جزیره قشم از مرز نیم میلیون نفر فراتر رفت/رضایت ۸۰ درصدی گردشگران از سفر به جزیره افزایش ۲۳ درصدی دلار فرآوردهای نفتی!/ سیگنال افزایش دلار پایه ها؟ ضرورت توجه به دیپلماسی اقتصادی / مهار تورم، اولویت نخست کشور است سایت خبری رویداد ۲۴ فیلتر شد رئیسی به شاه عربستان پیام داد ۱۴۴ کیلوگرم تریاک در پاکدشت کشف شد دانلود سریال پوست شیر فصل سوم قسمت ۴ چهارم پایه حقوق کارگران ۱.۱ میلیون تومان بیشتر شد «فاز دوم» پالایشگاه آبادان با حضور رئیسی افتتاح شد حضور و سخنرانی رهبر انقلاب در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی ثمره ۶ سفر خارجی و ۹ میزبانی رئیس‌جمهور برای ایران ۱۴۰۱ دستور آیت‌الله رئیسی به معاون اول برای حل اشکالات در پرداخت حقوق معلمان قالیباف: بهترین روز وقتی است که بر ناکارآمدی‌ها غلبه کنیم برنامه اصلی دولت در سال جدید کنترل تورم همراه با رشد پایدار اقتصادی است رییس جمهور: ۱۴۰۱ سال قدرت مردم و قهرمانی ملت ایران بود

2

راه‌اندازی پرواز مشهد کمترین توقع مردم لرستان است / راه‌آهن یکی از مطالبه جدی مردم است

  • کد خبر : 21780
  • 18 آذر 1400 - 18:53
راه‌اندازی پرواز مشهد کمترین توقع مردم لرستان است / راه‌آهن یکی از مطالبه جدی مردم است

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست ایسنا/لرستان سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری لرستان گفت: یکی از مطالبات افکار عمومی و مدیران استان پروژه راه‌آهن بوده و کمتر مرکز استانی در کشور وجود دارد  که فاقد راه‌آهن و راه ارتباطی ریلی است.  دکتر احمدرضا دالوند در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه خرم‌آباد با بیان اینکه […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

ایسنا/لرستان سرپرست معاونت امور عمرانی استانداری لرستان گفت: یکی از مطالبات افکار عمومی و مدیران استان پروژه راه‌آهن بوده و کمتر مرکز استانی در کشور وجود دارد  که فاقد راه‌آهن و راه ارتباطی ریلی است.

 دکتر احمدرضا دالوند در جریان بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه خرم‌آباد با بیان اینکه با سفر ریاست جمهوری به لرستان، همه نگاه‌ها به سمت وزارت راه و شهرسازی بود به دوجهت، یکی اینکه وضعیت زیرساخت‌های لرستان خیلی مناسب نیست و دیگری اینکه حضوری ازپروژه‌های استان بازدید خواهید کرد تا جایی که اعتقاد داریم حضور وزیر راه و شهرسازی در استان  بسیاری از مشکلات و چالش‌ها را مرتفع خواهد کرد.

وی یکی از مطالبات افکار عمومی و مدیران استان را پروژه راه‌آهن عنوان کرد و با بیان اینکه  کمتر مرکز استانی در کشور وجود دارد  که  فاقد راه‌آهن و راه ارتباطی ریلی است، تصریح کرد: این درحالیست که در لرستان پروژه راه‌آهن از سال ۹۲ آغاز و متاسفانه بنا به دلایلی عملیات اجرایی آن متوقف شده است.

مسیر عبور راه آهن مرکز به جنوب کشور در لرستان فرسوده است

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با بیان اینکه قسمتی از مسیر راه‌آهن فعلی که از مرکز به جنوب کشور از لرستان عبور می‌کند ۸۰ سال پیش احداث شده و به لحاظ ابنیه فرسوده است و ظرفیت ترافیکی بیش از این را ندارد، بیان کرد: این درحالیست که چنانچه سیل و زلزله‌ای احتمالی در این مسیررخ دهد ممکن است که این ارتباط قطع و کشور را با چالش مواجه کند و از این منظر  مسیر مذکور خیلی حائز اهمیت است و از طرف دیگر احداث آنتن‌دهی پروژه راه آهن بروجرد- ملایر- غرب کشور نیز بسیار مهم است.

 دالوند در ادامه با اشاره به جهش مسکن، اظهار کرد: جهش مسکن طرح موفقی خواهد بود با توجه به اینکه مشکلاتی در لرستان وجود دارد، اهتمام ویژه  وزارت راه و شهرسازی به این مهم ضروری است.

در مرکز استان با کمبود زمین مواجه هستیم

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌هایی که در لرستان با آن مواجه هستیم موضوع تامین زمین بوده که در این راستا باید چاره‌اندیشی صورت گیرد، بیان کرد: در مرکز استان زمینی وجود ندارد چرا که وضعیت توپوگرافی خرم‌آباد به صورتی افقی گسترش پیدا کرده است.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اضافه کرد: ضرورت دارد از زمین‌های مازاد دستگاه‌های اجرایی برای تولید مسکن استفاده کنیم.

دالوند عنوان کرد: در خرم آباد ۷۸ هکتار زمین مربوط به ارتش وجود دارد که فرمانده ارتش در استان صحبت‌هایی انجام شده و آمادگی وجود دارد که این زمین‌ها را برای تولید مسکن تحویل دهند و پیشنهاد این است که پس از این سفر تفاهم‌نامه‌ای منعقد شود تا قسمتی از این مشکلات در تامین زمین خرم‌آباد و دورود حل شود.

شهرستان دورود وضعیت حادتری نسبت به سایر شهرهای استان به لحاظ کمبود زمین دارد

وی با اشاره به کمبود زمین در اکثر شهرهای لرستان گفت: در شهرستان‌های خرم‌آباد و دورود این موضع حادتر است به گونه‌ای که این شهر بیشترین مستاجر را دارد و در نهضت ملی مسکن باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان کرد: البته در دورود شهرکی مربوط به صنایع دفاع وجود دارد و تمام زیرساخت‌های آن مهیا و این آمادگی است که برای تولید مسکن واگذار شود.

احداث ۸۸ هزار واحد مسکن در لرستان 

 دالوند اظهار کرد: در طول چهار سال باید در لرستان ۸۸ هزار واحد مسکن احداث و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

وی گفت: پیشنهاد می‌شود بعد از این سفر، در یک جلسه‌ای با حضور وزیر دفاع و راه و شهرسازی جلسه‌ای برگزار و تفاهم‌نامهای منعقد شود تا این مشکل زمین در شهرستان دورود برطرف شود.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان یادآور شد: موضوع دیگر وجود کارخانه سیمان و آلودگی بسیار زیاد آن است که در شهرک صنایع دفاع این قابلیت وجود دارد که شهر را به آنجا انتقال دهیم.

یکی از چالش‌های استان جاده پلدختر است

دالوند در خصوص چهارخطه‌های استان با بیان اینکه یکی از چالش‌های استان جاده پلدختر است که با وقوع سیل مخرب سال ۸۸ بسیاری از زیرساخت‌های لرستان از جمله این جاده از بین رفت، افزود: جاده پلدختر در این سیل خسارت دید و حتی ممکن است که بارندگی‌های احتمالی سبب مسدود شدن آن شود که ضرورت دارد به این پروژه به صورت ویژه پرداخته شود.

وی افزود: در چهارخطه‌های نورآباد- کرمانشاه- هرسین، بروجرد و کوهدشت کارهایی انجام شده که برای تکمیل آنها نیاز به تخصیص اعتبارات است تا برخی از آنهار ا به پایان برسانیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان متاسفانه در ورودی‌های استان شاهد نقاط حادثه‌خیز بسیاری هستیم،  اظهار کرد: یکی از این ورودی‌ها به سمت کوهدشت است که هر هفته چندین فقره تصادف در آن رخ می‌دهد و تبدیل به قتلگاه و چالشی شده است.

راه‌اندازی پرواز مشهد کمترین  توقع مردم استان است

وی با اشاره به  پروازها در فرودگاه خرم‌آباد بیان کرد: راه‌اندازی پرواز مشهد کمترین  توقع مردم استان است و آنان مجبورند مسیر خرم‌آباد به تهران را  به صورت زمینی تردد کنند و سپس از طریق پرواز تهران به مشهد مسافرت کنند که آن هم مشکلات مربوط به خود را دارد مه نیاز است وزارت راه و شهرسازی به این مهم توجه ویژه داشته باشد.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=21780
 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw