• امروز : یکشنبه - ۳۱ تیر - ۱۴۰۳
  • برابر با : Sunday - 21 July - 2024

اخبار ویژه

مراسم شیرخوارگان حسینی در شیرخوارگاه «حضرت ولی عصر (عج)» برگزار شد/ شیرخوارگاه «حضرت ولی عصر (عج)» تنها مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بد سرپرست زیر سه سال استان فارس است بازدید دکتر سید اسماعیل حسینی از کوهمره سرخی ضرورت ورود نهادهای نظارتی و دستگاه قضا به ادعای پست‌فروشی در شهرداری تهران شهر نیازمند عطاری دانا و خموش است/برگزاری انتخابات داخلی شورای شهر تهران در هفته‌های آتی حضور پزشکیان و مخبر در اجتماع عزاداران حسینی نهاد ریاست جمهوری معیارها و روند انتخاب اعضای کابینه چهاردهم تشریح شد تاکید مخبر بر ضرورت اجرای تمام مصوبات ستاد مرکزی اربعین تا نیمه محرم دیدار فرماندهان نظامی و انتظامی با رئیس‌جمهور منتخب ۷۹ ضربه وزارت اطلاعات در رویارویی مستقیم با تروریست‌ها در دولت جدید با آزاد شدن واردات خودرو امکان انتخاب بهتر و رقابت بیشتر وجود دارد نقش تعاون در برنامه پنجم و ششم توسعه/ لزوم توجه به سیاست‌های پشتیبانی و مانع‌زدایی از توسعه‌ی تعاونی‌ها کارگران نتوانسته اند بطور کامل از مواهب اصل ۲۹ قانون اساسی بهره مند گردند/عدم وجود تشکیلات غیر سیاسی و صرفا صنفی بزرگترین معضل کارگران در دهه های گذشته بوده است پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به دکتر پزشکیان به عنوان رئیس دولت چهاردهم پیام تبریک رییس شورای اسلامی استان فارس به رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی

3

قدوس: نمی‌دانم چرا در زمان کی‌روش بازی نمی‌کردم / حضور ۳ ایرانی در انگلیس برایم انگیزه بخش بود

  • کد خبر : 5445
  • 07 مهر 1400 - 14:54
قدوس: نمی‌دانم چرا در زمان کی‌روش بازی نمی‌کردم / حضور ۳ ایرانی در انگلیس برایم انگیزه بخش بود

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش خبرگزاری فارس، سامان قدوس، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص حضور در باشگاه برنتفورد و لیگ جزیره اظهار داشت: رویای من همیشه این بوده که در بهترین لیگ دنیا بازی کنم و بسیار خوشحالم که در باشگاه برنتفورد هستم. من در تلاش هستم تا دقیقه‌های بیشتری […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

به گزارش خبرگزاری فارس، سامان قدوس، هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان در خصوص حضور در باشگاه برنتفورد و لیگ جزیره اظهار داشت: رویای من همیشه این بوده که در بهترین لیگ دنیا بازی کنم و بسیار خوشحالم که در باشگاه برنتفورد هستم. من در تلاش هستم تا دقیقه‌های بیشتری در ترکیب بازی کنم زیرا اکنون برای رسیدن به ترکیب اصلی به سختی برخوردم و از این موضوع ناراحت هستم ولی در تلاش هستم تا با جنگیدن خودم را دوباره اثبات کنم و به بازیکن بهتری بدل شوم.

وی ادامه داد: ‌اکنون هدفم این است که دقایق بیشتری در ترکیب بازی کنم و خوشبختانه اوضاعم خوب است و می‌توانم دوباره در ترکیب قرار گیرم.

قدوس  از علت نیمکت نشینی خود پرده برداشت و گفت: به نظرم دلایل مختلفی دارد. ما ۷-۸ بازیکن داریم که برای ۳ پست می‌جنگند که هر کس شیوه و استایل بازی خاص خودش را دارد. ما مربی خوبی داریم و تغییرات زیادی در ترکیب رخ می‌دهد. ما برای هر بازی استایل خاص خودمان را داریم به طور مثال در بازی مقابل استون ویلا ، من نمایش خوبی داشتم ولی او به دلیل ایده تاکتیکی مرا تعویض کرد. من همیشه در تلاش هستم و دوست دارم با ایده تاکتیکی به مرد اول زمین لقب گیرم. من در تلاش هستم که به گزینه اول هر مربی بدل شوم ولی اکنون ۷-۸ بازیکن رقیب دارم که بسیار رقابت سختی را ایجاد کرده‌اند. در هر بازی این تصمیم مربی است که به چه بازیکنی بازی بدهد.

قدوس در خصوص بازی در فصل قبل برای برنتفورد و رابطه‌اش با سرمربی تیم به نام «توماس فرنک»، گفت: وقتی من در آمیان بازی می‌کردم برنتفورد برای خریدم اقدام کرد. یک سال قبل از اینکه به این تیم بپیوندم آنها برای خریدم اقدام کردند. خیلی اوضاع خوب پیش نرفته بود و من به دلیل محرومیتم در آمیان حضور داشتم. بعد کرونا اتفاق افتاد و آمیان به دسته دوم سقوط کرد و من اصلا دلم نمی‌خواست که برای آنها بازی کنم. برنتفورد همچنان مرا می‌خواست و برای خریدم اقدام کرد. من به این تیم رسیدم ولی مشکلی که داشتم این بود که پیش فصل خوبی را سپری نکرده بودم به دلیل کرونا و بازی نکردن به مدت طولانی این مشکل برایم به وجود آمده بود.

هافبک باشگاه برنتفورد تاکید کرد: من وقتی به برنتفورد رسیدم آنها پیش فصلشان تمام شده بود. وقتی به انگلیس رسیدم مجبور بودم به خاطر قرنطینه مدتی در هتل بمانم. من به مشکلات زیادی برخورده بودم. کشوری جدید، لیگی جدید و تیمی جدید که در وسط فصل بودند. من شروع سختی داشتم و فکر می‌کنم مربی از من خیلی انتظار داشت و من هم انتظاراتم بالا بود. برای اینکه در یک سطح باقی بمانم به این لیگ و تیم نیامده بودم. من تمام سعی می‌کردم ولی فکر می‌کنم به دلیل لیگ و کشور جدید خیلی دیر با آن سازگار شدم. به همین خاطر اولین سالم در انگلیس خیلی خوب نبود. البته که چند بازی خوب داشتم ولی به اندازه کافی خوب نبودم.

وی در خصوص صعود به لیگ برتر انگلیس اظهار داشت:‌تجربه باورنکردنی بود زیرا چیز بزرگی را بدست آوردیم. من واقعا خوشحال بودم ولی می‌توانستم خوشحال‌تر باشم اگر در ترکیب بیشتر قرار داشتم. برایم ساده بود که بفهمم چه دستاوری را کسب کردیم ولی وقتی زیاد در ترکیب نبودم این خوشحالی برایم فرق داشت و دوست داشتم بخشی از این افتخار نام گیرم.

قدوس در خصوص اینکه در لیگ برتر انگلیس دوست دارد در کدام ورزشگاه بازی کند، گفت: هر استادیومی که ما وارد می‌شویم حسی فوق العاده به ما دست می‌دهد. موهای تنم سیخ می‌شود وقتی وارد آنجا می‌شوم ولی چیزی که من همچنان منتظر رسیدنش هستم ورزشگاه «اولدرترافورد» و بازی با منچستریونایتد است زیرا بسیار کلاسیک است.

وی در خصوص تیم اسبقش، ‌باشگاه اوسترشوندز سوئد که آیا از وضعیتش باخبر است، اظهار داشت: من هر بازی آنها را دنبال نمی‌کنم ولی از اوضاع آنجا اصلا رضایت ندارم. خیلی مثل سابق آنها را دنبال نمی‌کنم ولی اتفاقات این باشگاه مرا ناراحت می‌کند.

وی در رابطه با کیفیت لیگ برتر انگلیس و مقایسه با لیگ لوشامپیونه فرانسه گفت: چیزی مرا در اینجا شگفت زده نکرد زیرا می‌دانستم لیگ برتر انگلیس چه کیفیتی دارد ولی اگر بخواهم این لیگ را با لیگ لوشامپیونه فرانسه و چمپیون‌شیپ انگلیس مقایسه کنم این است که بازی در لیگ برتر انگلیس بسیار سخت و دشوار دنبال می‌شود و فشار در آن خیلی زیاد است. کیفیت بازیکنان در لیگ برتر انگلیس یک چیز دیگر است حتی در مقایسه با لیگ فرانسه. به نظرم همه چیز در مجموع لیگ برتر انگلیس بهترین لیگ دنیاست. شاید لیگ فرانسه بازیکنان بسیار خوبی داشته باشد ولی وقتی صحبت از تکنیک می‌شود، لیگ فرانسه بسیار زیاد با لیگ برتر انگلیس فاصله خواهد داشت.

هافبک تیم ملی فوتبال کشورمان که با پادکست «گل بزن» صحبت می‌کرد، در خصوص دیگر ستاره‌های ایرانی که در لیگ برتر انگلیس بازی کردند، مثل علیرضا جهانبخش، اشکان دژاگه و آندرانیک تیموریان اظهار داشت: حضور آنها برای انگیزه بخش بود. من به نظرم اینکه ۳-۴ بازیکن در لیگ برتر انگلیس بازی می‌کنند اصلا کافی نیست و باید بازیکنان بیشتری به اینجا بیایند. این انگیزه برای من وجود داشت که ما هم می‌توانیم در بهترین لیگ دنیا بازی کنیم. ما بازیکنان خوبی داریم و برای من اینگونه است که دوست دارم برای ایرانی‌ها بازی کنم و به آنها نشان بدهم که رویا به حقیقت خواهد پیوست.

قدوس در خصوص نقش و پستش در برنتفورد گفت: حضور در برنتفورد خیلی مرا تغییر داد. من پیشتر در نقش شماره «۱۰» در سوئد بازی کرده بودم که کاملا فضای متفاوتی داشت. باید منتظر توپ می‌ماندم و سپس با یک دریبل یا شوت توانایی‌هایم را نشان می‌دادم. اکنون در برنتفورد نقشم بسیار منظم و دقیق است و من سعی دارم که به عمق بیشتر نفوذ کنم. اگر در این لیگ شما اشتباه کنید، حریفان شما را مجازات خواهند کرد. به همین دلیل من همیشه ۱۰۰ درصد روی اندیشه‌ام در بازی تمرکز دارم زیرا اگر اشتباه کنم، حریفان شما را به سختی مجازات خواهند کرد.مثل حضورم در تیم ملی است که باید توپ را حفظ کنم و مالکیت برای تیم بدست آورم. پستم نسبت به شماره «۸» تفاوت دارم ولی نقشم الان بسیار تاثیرگذارتر از قبل است. ما باید همیشه تاثیرگذار و قدرتمند باشیم تا بتوانیم در تمرینات حضور پیدا کنیم.  

وی پس از توضیح دادن در خصوص شکل تمرینانش و کار با GPS عنوان کرد: در زمان کی‌روش این شکل تمرینات در تیم ملی وجود داشت ولی در زمان اسکوچیچ ما با GPS تمرین نمی‌کنیم. در زمان هدایت ویلموتس هم من چنین مسئله‌ای را ندیدم.  

قدوس در خصوص تفاوت کی‌روش و اسکوچیچ گفت: سوال سختی است. من زمان بیشتری با کی‌روش گذرانده‌ام و اکنون تنها ۳ کمپ تمرینی با اسکوچیچ داشته‌ام. من اسکوچیچ را به اندازه کی‌روش در حال حاضر نمی‌شناسم ولی تا اینجا که با او آشنا شدم متوجه شدم که اسکوچیچ چقدر مربی خوبی است. او تاکتیک‌های زیادی را در تمرینات و بازی‌ها کار می‌کند. دوست دارم بیشتر برای این تیم بازی کنم تا بیشتر او را درک کنم. اسکوچیچ بیشتر از کی‌روش به من اعتماد دارد و به من بازی می‌دهد.

وی در رابطه با اینکه چرا در تیم ملی کم بازی می‌کند، توضیح داد: من به نظرم نسبت به ۲ – ۳ سال پیش خیلی بهتر شده‌ام. باتجربه‌تر شدم و اکنون تیم می‌تواند روی من حساب کند. در پاسخ به سوال شما باید بگویم که من در زمان کی‌روش هم آماده بودم ولی نمی‌دانم که چرا در ترکیب نبودم. من همیشه سعی داشتم که خودم را نشان دهم تا بیشتر در ترکیب قرار گیرم ولی همیشه تصمیم با مربی است. او باید بگوید که چه کسی بازی کند، چه کسی چقدر در ترکیب حضور داشته باشد. به نظرم تفاوت اینکه من بیشتر در ترکیب قرار می‌گیرم این است که خیلی بهتر شده‌ام و به خودم خیلی اعتماد دارم و می‌توانم اندیشه‌های مربی را عملی کنم.

وی در رابطه با بازی‌های حساس مقدماتی جام جهانی و رابطه دوستانه با دیگر بازیکنان تیم ملی گفت: ما در این مسابقات بازیکنان جدیدی داشتیم. بازیکنانی که جوان بودند، تشنه موفقیت، پر از انرژی و انگیزه بودند. ما بازی‌های مهمی در انتخابی داشتیم و می‌دانستیم که همه آنها را ببریم. به نظرم این اتفاق به ما خیلی انگیزه داد تا برای پیروزی در تمام مسابقات پا به میدان بگذاریم.

وی در رابطه با اینکه آیا کریم انصاری فرد، رهبر رختکن است، گفت: او بازیکن مسن‌تری نسبت به بقیه بوده و یکی از کاپیتانان تیم ملی است. او معمولا بیشتر از بقیه در رختکن صحبت می‌کند و در کنار او جهانبخش و طارمی صحبت می‌کنند که به نظرم صحبت‌هایشان خوب و موثر است. به نظرم تیم ملی کنونی ترکیب خوبی از بازیکنان با تجربه و جوان دارد. این بازیکن خوب صحبت می‌کنند و ما را خیلی باانگیزه می‌کنند. آنها خیلی اتفاقا فرو افتاده و فروتن هستند و این مسئله اتفاق زیبایی است.

قدوس در خصوص بازی مقابل تیم ملی سوریه و عراق گفت: در بازی مقابل سوریه من در ترکیب اصلی بودم. به نظرم نمایش خوبی داشتم. نمایشم بد نبود. در بازی مقابل عراق من به عنوان یار تعویضی وارد بازی شدم و تاثیر خوبی در بازی داشتم. تیم را سعی کردم رو به جلو ببرم و در تلاش بودم که با ارائه بهترین نمایش بازی را بکشم. تیم در هر ۲ بازی عالی کار کرد و به نظرم رقابت خوبی در ترکیب تیم ملی به وجود آمده است. بازیکنان جوان واقعا با انگیزه و تشنه موفقیت خودشان را نشان می‌دهند.اگر کسی بهترین بازی‌اش را انجام ندهد قطعا با بازیکن دیگری تعویض خواهد شد.

قدوس در خصوص بازی پیش روی تیم ملی کشورمان مقابل کره جنوبی گفت: ما می‌خواهیم مثل بازی‌های قبل عملکرد خوبی داشته باشیم. الان اعتماد به نفس خوبی داریم و می‌خواهیم رو به جلو حرکت کنیم و به خوبی به حریف فشار بیاوریم.

قدوس در پاسخ به اینکه آیا صمیمی‌ترین دوستش در تیم ملی آیا عابدزاده است، گفت: من به نظرم با همه بازیکنان ارتباط خوبی دارم. به نظرم شخصیتم در تیم ملی دارد بهتر و بهتر می‌شود. من حس و حال خوبی دارم. با همه حرف میزنم ، جوک می‌گویم ولی صمیمی‌ترین دوستم امیر است.

قدوس در خصوص امیر عابدزاده و پیشرفتش در دنیای فوتبال گفت: او بسیار پیشرفت زیادی کرده و دارد هر روز بهتر و بهتر می‌شود. انرژی که او به بقیه می‌دهد فوق العاده است. برای رسیدن به ترکیب اصلی کار سختی دارد، شاید برخی تصور کنند که او شایسته حضور در گل است ولی ما اکنون دروازه‌بانان خیلی خوب داریم.

وی در خصوص اینکه هدفش در تیم ملی کشورمان چیست، گفت: هدفم این است که بازی به بازی جلو بروم و در هر بازی بهترین نمایشم را به اجرا گذارم ولی رویایم این است در هر دفعه در جام جهانی حضور داشته باشم. رویایم این است که در گروه در رده اول یا دوم قرار گیریم. در آسیا همیشه اول باشیم و در رقابت‌های آسیا بتوانیم قهرمان شویم. اگر قهرمان نشدیم، پس به مراحل پایانی برسیم.

قدوس در خصوص اینکه بهترین بازیکنی که مقابلش بازی کرده کیست،گفت: به نظرم در جام جهانی ۲۰۱۸ در روسیه، ایسکو بهترین بازیکنی بود که مقابل بازی کردم. من در فرانسه مقابل امباپه هم بودم ولی نمایشی که ایسکو در آن بازی داشت، به نظرم بهترین نمایشی بود که مقابل بازیکنی داشتم.

قدوس در خصوص اینکه چه کسی بیشتر از همه او را شگفت زده کرده، گفت: مهدی قائدی بیش از هر کسی مرا شگفت زده کرده است.

وی در پاسخ به سوالی از کاربران که پس از بازی برنتفورد مقابل برایتون آیا با سرمربی سابق جهانبخش گفت و گویی کرده اظهار داشت: (با خنده) بله، من با پاتر صحبت کردم و گفت و گوی کوتاهی با هم داشتیم. آنها امسال فوق العاده کار کردند و می‌توانستند به صدر جدول انگلیس هم برسند.

قدوس بهترین بازی‌اش در تیم ملی کشورمان را بازی مقابل مراکش دانست و گفت: آن بوسه معروف به توپ بازی، آن بازی،‌ آن گل ، آن اتمسفر ورزشگاه، آن بازی را هیچ وقت فراموش نخواهیم کرد.

وی در پاسخ به سوال کاربری که واکنشش نسبت به تمجید ونگر از او در بازی آرسنال – اوسترشوندز چه بوده، گفت: لحظه بزرگی برای من بود که همیشه به آن افتخار می‌کنم. وقتی به آن فکر می‌کنم واقعا خوشحال  می‌شوم و موهای تنم سیخ می‌شود. ناراحت می‌شوم که چرا نتوانستم با آن تیم جلوتر و جلوتر بروم. چیزی که ونگر،‌یک اسطوره به من گفت واقعا برایم لذت بخش بود.

قدوس در انتها گفت: به نظرم بسیاری از بازیکنان تیم ملی ایران شایسته و توانایی این را دارند که در اروپا بازی کنند.

او در پایان در پاسخ به سوال کاربران که چه غذای ایرانی را دوست دارد، اظهار داشت: لوبیا پلو فوق العاده است. به نظرم بهترین غذای ایران است. من شاید بتوانم هر روز آن را بخورم. خودم هم نمی‌توانم درست کنم و دوست دارم این غذا را در رستوران‌ها ایران بخورم.

انتهای پیام/


لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=5445
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها