• امروز : جمعه - ۱۲ خرداد - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 2 June - 2023

اخبار ویژه

تاکید معاون سیاسی وزیر کشور بر پیش‌بینی‌های فنی برای برگزاری انتخابات کاشت بیش از ۳۰۰ هزار گل فصلی در قشم آزادی اسدی؛ دستاورد دیپلماسی اقتدار بهره‌گیری از مردم راهبرد اصلی ستاد امربه معروف و نهی ازمنکر است چگونگی برخورد دولت با تخلفات برخی بانک‌های خصوصی | خلق پول بی‌رویه برخی بانک‌های خصوصی از علل تورم است هوای سه شهر استان مرکزی در وضعیت ناسالم است نگاهی به رستوران جدید مسی به سبک «سالت‌بی»/ رستورانی لوکس با ماکارونی ۴۰ پوندی و توپ فوتبال شکلاتی ۳۰ پوندی/ تصاویر غذاهای این رستوران را ببینید آیت الله رئیسی وارد جاکارتا شد نخستین معامله برق سبز در بورس انرژی انجام شد ثبت ۱۰۰ هزار گروه در اطلس جهادی کشور وزیر کشور: در تغییر مدیران دولت قبل سرعت‌مان کند است | گفتیم تغییر این مدیران سرعت بگیرد فوت ۲ بیمار کرونایی و شناسایی ۱۰۱ مبتلای جدید عینک سیاسی را بردارید! دیدارهای وزیر دادگستری در حاشیه اجلاس بین‌المللی سن‌پترزبورگ چرا تذکر به امامان‌جمعه؟!

1

ناصر محمدخانی سال ۶۵ مارادونا را به ورزشگاه آزادی آورد!/ شاهرخ بیانی انگیزه داشت، با مدیران استقلال کُری داشت و شادی هم کرد

  • کد خبر : 31200
  • 29 فروردین 1402 - 11:00
ناصر محمدخانی سال ۶۵ مارادونا را به ورزشگاه آزادی آورد!/ شاهرخ بیانی انگیزه داشت، با مدیران استقلال کُری داشت و شادی هم کرد

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست فینال لیگ برتر قرار است یکشنبه هفته آینده بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود. دو تیم آبی و قرمز پایتخت سال هاست با هم رقابت می کنند و گاهی استقلال برده و گاهی هم پرسپولیس و مساوی هم که معمولا در دیدارهای دو […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

فینال لیگ برتر قرار است یکشنبه هفته آینده بین دو تیم استقلال و پرسپولیس در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود. دو تیم آبی و قرمز پایتخت سال هاست با هم رقابت می کنند و گاهی استقلال برده و گاهی هم پرسپولیس و مساوی هم که معمولا در دیدارهای دو تیم ثبت شده است اما…

برخی از دربی ها برای هواداران دو تیم خاص و نوستالوژیک هستند. دربی هایی که هرگز از یاد طرفداران دو تیم و حتی بازیکنان آن نمی رود. یکی از این دربی ها مربوط به سال ۱۳۶۵ است.

۲۵ خرداد ماه سال ۶۵ یعنی ۳۵ سال قبل همان تیتر تاریخی ثبت شد؛ فرارهای ۸ برای سه گل. در این بازی ناصر محمد خانی یکی از بهترین بازیهای عمر فوتبالش را انجام داد و یک تنه بهترین نتیجه پرسپولیس در دربی را بعد از ۲ برد ۶-۰ و ۴-۱ سالهای ابتدایی دهه ۵۰ ثبت کرد.

پرسپولیس با ترکیب وحید قلیچ، محمد پنجعلی، مرتضی فنونی زاده، محمد حسن انصاری فرد، کاظم سیدعلیخانی، محمد مایلی کهن، حمید درخشان، ضیا عربشاهی، شاهرخ بیانی، فرشاد پیوس و ناصر محمدخانی به میدان آمد و در استقلال نفراتی مثل ناصر حجازی، شاهین بیانی، رضا رجبی، سعید مراغه چیان، جعفر مختاری فر، مجید نامجو مطلق، رضا احدی، بهتاش فریبا، رسول غنی زاده، چنگیز و فتح آبادی حضور داشتند. در طول بازی استقلال بیژن طاهری و پرویز مظلومی را به میدان فرستاد و پرسپولیس از وجود بهروز سلطانی، رحیم یوسفی وعباس کارگر بهره برد، ناصر محمد خانی در نیمه اول یک پنالتی گرفت، شاهرخ بیانی پنالتی را گل کرد، بازی با همین نتیجه به نیمه دوم رسید. در نیمه دوم ناصر محمد خانی ۲ بار دفاع استقلال را به هم زد، یک بار به شاهرخ بیانی پاس داد و یک بار خودش به دفاع زد وهر ۲ بار دروازه استقلال باز شد.

به بهانه دربی بد ندیدیم سراغ یکی از بازیکنان حاضر در دربی سال ۱۳۶۵ یعنی حمید درخشان ستاره شماره ۹ و اسبق خط میانی پرسپولیس برویم.

آقای درخشان، می خواهیم به بهانه دربی همراه شما به دربی سال ۱۳۶۵ برویم که با ۲ گل شاهرخ بیانی و تک گل ناصر محمدخانی با نتیجه ۳ برصفر استقلال را شکست دادید. آن بازی را خوب به خاطر دارید؟

(با اشتیاق خاصی) چه جورهم! خیلی روز عجیبی بود و همه بچه ها به ویژه ناصر و شاهرخ گل کاشتند.

می خواهیم بپرسیم در رختکن شما قبل بازی با استقلال اتفاق خاصی افتاد؟ اینکه پولی یا وعده پاداشی به شما ندادند؟

نه، آن زمان که این حرف ها نبود و همه به عشق مردم و هواداران بازی می کردیم.

علی پروین حرف خاصی برای بالا بردن انگیزه شما نزد؟

علی آقا روش خاص خودش را داشت و با آن ابهت و بعضا شوخی و خنده به ما روحیه و انگیزه می داد. آن روز هم به روش خاص خودش به ما روحیه داد.

مصاحبه ای اخیرا از شاهرخ بیانی منتشر شد که گفته بود پس از گلزنی به استقلال در دربی سال ۱۳۶۵ شادی نکردم؟!

اتفاقا شادی هم کرد! شاهرخ آن روز انگیزه بالایی داشت و با مسئولان و مدیران وقت استقلال هم کُری داشت و عالی بازی کرد. دو گل به تیم سابقش زد تا خیلی چیزها را ثابت کند و آن گل ها واقعا شادی هم داشت چون در دربی زده بود.

می دانیم آن زمان در تیم ملی همبازی بوده و رابطه خوبی با هم داشتید. شاهرخ بیانی قبل دربی حرف خاصی به شما نزد؟

یک روز قبل بازی برای اردو به هتل لاله رفتیم. شاهرخ انگیزه بالایی داشت و مدام از برنده شدن ما حرف می زد. خیلی روحیه داشت و از اعتماد به نفس بالایی برخوردار بود که این دو فاکتور اصلی ترین ویژگی برای درخشش در دربی محسوب می شود.

اما به جرأت می توان گفت آن روز، روز ناصر محمدخانی بود. عالی بازی کرد. از محمدخانی برای ما بگویید؟

من و ناصر در هتل لاله هم اتاق بودیم. خیلی به موقع خوابید، خوب استراحت کرد و به موقع هم با هم بیدار شدیم و واقعا استثنایی بازی کرد. ناصر هر کاری دلش خواست با توپ و مدافعان استقلال کرد.

خیلی ها گفتند مارادونایی بازی کرد؟

اصلا با آن نمایش ماردونا را سال ۱۳۶۵ به استادیوم آزادی آورد! خیلی سرحال، روپا و آماده بود و روی هر ۳ گل پرسپولیس تأثیر گذاشت.

خودش قبل بازی نزد شما حرفی نزد یا کُری نخواند؟

نه، ناصر بازیکن کم حرف اما تکنیکی و بزرگی بود که حرفش را داخل زمین می زد. فقط یادم می آید که خیلی انگیزه داشت و در زمین هم یک بازی فراموش نشدنی انجام داد.

پنالتی زن اول پرسپولیس در آن مقطع چه کسی بود؟

اگر علی آقا پروین در زمین بود، خودش استادانه پنالتی می زد. اگر هم نبود این مأموریت به من واگذار می شد.

اما به شکلی عجیب علی پروین قبل بازی اعلام کرد که اگر پنالتی شد، شاهرخ بزند؟ این کار باعث خراب شدن شاهرخ نزد هواداران استقلال نمی شد؟!

نه! علی آقا پروین وقتی دید شاهرخ خیلی برای آن بازی مقابل استقلال انگیزه دارد این مسئولیت را به او سپرد.

ولی شما هم در زمین بودید. ناراحت یا دلخور نشدید؟!

اصلا و ابدا! آن زمان این حرف ها مطرح نبود. همه ما گوش به فرمان سرمربی بودیم و در ضمن رفاقت زیادی با هم داشتیم. شاهرخ دوست و همبازی من در تیم ملی بود و فرقی نمی کرد او پنالتی بزند یا من.

به عنوان سؤال آخر، دربی بازترین بازیکنی که در دیدارهای دو تیم استقلال و پرسپولیس دیدید چه کسی بود؟

بنویسید ناصر محمدخانی که دیگر نظیرش در فوتبال ایران نخواهد آمد. او مثل لیونل مسی الان بازی می کرد. چپ پایی که اصلا برایش فرقی نمی کرد جلوی راه آهن بازی می کند یا استقلال، چین یا بنگلادش و کار خودش را می کرد. اتفاقا همیشه هم شاهین بیانی او را می زد و وقتی به عنوان رفیق در اردوی تیم ملی یا بعد دربی در این باره می پرسیدیم جواب می داد که فقط با زدن و خطا می توان ناصر را متوقف کرد!

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=31200
 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها
logo-samandehi google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw
google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw