پایگاه خبری طلوع سیاست

  • امروز : دوشنبه - ۷ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 26 February - 2024

اخبار ویژه

مردمی بودن از خصیصه های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است تبریک حزب همت فارس به جانشین فرماندهی انتظامی بوشهر رونمایی جمعیت یاران انقلاب اسلامی استان فارس از لیست نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور و کرسی‌های آن + جزئیات حزب همت در استان فارس با شعار همت برای مردم از لیست نامزدهای انتخاباتی مجلس دوازدهم رونمایی کرد رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم را تنها نگذارند محور همه شرارت‌های امروز آمریکاست خلجی: از فرصت اطلاع رسانی، برای دستیابی به مقاصد سیاسی استفاده نشود تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس امشب آغاز می‌شود رئیس‌جمهور: در غزه همه شرافت در مقابل شرارت قرار گرفته است دولت با اموال مسترد شده بابک زنجانی چه می‌کند؟  رضایی: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نتیجه ترکیب نظریه و عمل است حسینی: جایزه جهانی امام (ره) راهی برای شناسایی آثار منتشره با محوریت ایشان است بازرس ویژه رئیس‌جمهور: بیش از ۹۰ مدیر متخلف برکنار شدند وزرا در حاشیه نشست هیات دولت چه گفتند؟/ استقبال از کالابرگ و رایگان‌شدن اجاره‌نامه

2

وحیدی: ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی را بشناسیم و با جرات آنها را سامان دهیم

  • کد خبر : 13612
  • 17 آبان 1400 - 11:32
وحیدی: ظرفیت‌های بزرگ اقتصادی را بشناسیم و با جرات آنها را سامان دهیم

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار مرکزی اظهار کرد: شاکریم که این روزها، با رحمت الهی همراه شد و نزولات آسمانی مردم را خوشحال کرد. خداوند رحمت خود را می رساند و مصرانه از خداوند درخواست می کنیم که […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم و معارفه استاندار مرکزی اظهار کرد: شاکریم که این روزها، با رحمت الهی همراه شد و نزولات آسمانی مردم را خوشحال کرد. خداوند رحمت خود را می رساند و مصرانه از خداوند درخواست می کنیم که لطف و رحمت خود را از جمله در نزولات آسمانی، مکررا و مفصلا بر ما عنایت کند.

وی تصریح کرد: در استان ارزشمند و عزیزی حضور داریم که با یاد شهدا و عطر وجود آنها این استان محفوف است، ۷۱۰۰ شهید ناظر هستند و از روح پر فتوح آنها مدد می جوییم که راه آنها را ادامه دهیم که راه آنها عزت اسلام، مکتب اهل بیت، آرمان های انقلاب اسلامی و خدا خواهی است. دکتر وحیدی با بیان اینکه امروز ایران به پایه ای از قدرت و توانمندی رسیده است که راه های روشن آینده کاملا هویداست، گفت: اگرجه مشکلات اقتصادی وجود دارد، اما این مشکلات با لطف خداوند و اراده و توکل مردم عزیز قابل رفع است، ظرفیت های بسیاری بزرگی داریم که باید بدان توجه داشته باشیم؛ اقتصادی که رقم بسیار بزرگی در حدود کمتر از دو هزار هزار میلیارد تومان یارانه می دهد ضعیف نیست، اما باید آن را ساماندهی کنیم، این مقدار یارانه پنهان را اگر بتوان با تدابیر روشن و بهتری توزیع و هدفمند کرد، می تواند اقتصاد کشور را رشد دهد.

وی گفت: این رقم یارانه، رقم بزرگی است، اما اگر درست توزیع نشود، بهره وری اقتصاد را کاهش می دهد، در اقتصاد بهره ور، یارانه پنهان که اصولا می تواند همراه با رانت ها و مفاسد و مشکلات و تبعیض باشد، اثربخش نیست، اما اگر این یارانه ها به خوبی مدیریت و هدفمند شود می تواند موتور حرکت اقتصاد باشد.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه ظرفیت های بزرگ اقتصادی را باید بیش از پیش بشناسیم و با جرأت آنها را سامان دهیم، افزود: اگر این اقدامات انجام گیرد، ظرفیت های بزرگی خلق می شود.

دکتر وحیدی با اشاره به اهمیت موضوعاتی مثل وجدان کاری، تصریح کرد: اگر فرهنگ کار اصلاح شود، نتایج مفیدی در پی خواهد داشت. نگرش فرهنگی که فقط در پی افزایش مطالبات بدون افزایش بهره وری است، اشتباه است؛ روشن است که جامعه ای که دخل و خرج آن همخوان نباشد دچار مشکل می شود و قطعا بخشی از دخل به بهره وری مرتبط می شود و مطالبات باید همسو با دخل و خرج باشد.

وی با اشاره به لزوم شناخت ظرفیت های هر منطقه از کشور، بیان کرد: صنایع بزرگ استان هر کدام در جای خود بسیار ارزشمند هستند و اگر این صنایع به نقطه رشد خود برسند، خوشه های صنعتی فراوانی شکل می گیرد و می تواند ظرفیت های صنعتی استان را بیش از پیش بارور کند و در ای صورت نگرانی هایی مثل پرداخت حقوق، موضوعیت نخواهد داشت.

وزیر کشور افزود: باید پس از تامین نیازهای داخلی، بازارهای خارجی را جذب کرد و این ظرفیت در استان مرکزی موجود است و می تواند نیاز داخلی را تامین و بازار صادراتی کسب کند.

وحیدی تصریح کرد: صادرات یک میلیارد دلاری استان خوب است، اما باید به صادرات چند میلیارد دلاری رسید و اقتصاد دانش بنیان را به حرکت درآورد، قطعا با معنا یافتن این اقتصاد در صنایع بزرگ، تحول عظیمی شکل می گیرد.

وی افزود: ۱۲۵ میلیون تن، تولید محصولات باغی در کشور است و ارزش مالی آن در مقایسه باآب، بذر و کود مورد مصرف و هزینه های تأمین آن، کمتر است و این روال نادرستی است. محصولات، باید حتما در مقایسه با نهاده ها و هزینه های تولید، مصرفی برای تولید ارزش بیشتری داشته باشد.

وزیر کشور ادامه داد: در اقتصاد پیش رو که مد نظر مقام معظم رهبری است، مسلما خروجی در عرصه کشاورزی باید بیشتر از ورودی باشد و در محاسبات ملی و استانی باید به این امر توجه داشت و با توجه به این امر به دنبال اصلاح امور باشیم.

وی افزود: قطعا با کشاورزی نوین و با استفاده از نهاده های مناسب، میتوانیم فقط از بخش کشاورزی و فقط در ۲۰۰ هزار هکتار، ۱۰ ها میلیارد دلار درآمد داشته باشیم و اگر این وسعت ۱۰ برابر شود درآمدها به چند صد میلیارد دلار میرسد و باید به ظرفیت های موجود توجه داشت.

وحیدی با اشاره به حوزه گردشگری که استان مرکزی دارای ظرفیت در آن است، افزود: استان جاذبه های طبیعی، تاریخی و علمی و فرهنگی متنوع دارد، ظرفیت ها موجود است و همه باید تلاش کنیم. در کنار دولت، مردم باید تلاش کنند، اگر اقتصاد مردم محور شود قطعا اتفاقات خوبی رقم می خورد، وظیفه دولت، رفع موانع برای حضور مردم در میدان است، اطمینان دادن و ایجاد امنیت سرمایه و اقتصاد و دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواسته مردم است و قطعا حضور مردم بهره وری را اصلاح می کند.

وی گفت: اینکه خواستار توجه استانداران به مباحث اقتصادی هستیم، به معنی تلاش در جهت حضور مردم در اقتصاد و به میدان آمدن سرمایه های مردم است تا شعار سال نیز محقق شود.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز در حال تکریم مسئولی هستیم که به دنبال حل مسائل و مشکلات مردم بوده است، افزود: استاندار جدید مرکزی به موضوعات اشراف دارد و امیدواریم حرکت استان به سمت پیشرفت را با سرعت بیشتر و باشکوهتر دنبال کند.

وی با اشاره به ضرورت همفکری و هم اندیشی خبرگان و فرزانگان، گفت: قطعا یک نفر به عنوان استاندار نمی تواند همه امور را انجام دهد به همین دلیل تلاش جمعی برای به میدان آوردن همه ظرفیت های مردمی لازم است تا چهره استان را متحول کند و این استان محل انتقال فناوری به سایر استان ها باشد.

وزیر کشور با اشاره به یکی از ظرفیت های صنعتی استان مرکزی ادامه داد: به عنوان نمونه، واگن پارس می تواند تولید کننده انواع واگن باشد، و این در حالی است که نیاز بسیار زیادی در عرصه واگن های مسافری، باری و مترو در کشور وجود دارد و ظرفیت واگن پارس در این عرصه باید به کار گرفته شود.

وحیدی تصریح کرد: اقتصاد استان باید نرخ رشد ۸ درصد را داشته باشد و باید استاندار و تیم مدیریت سهم هر بخش را برای تحقق این رشد مشخص کند؛ تحقق این رشد، کار سختی است اما شدنی است.

وی با اشاره به افتخار آفرینی اخیر نیروی دریایی سپاه پاسداران، افزود: این افتخار به هیچ عنوان انکارپذیر نیست و مقتدرانه در برابر قدرت های زورگو ایستادگی می کند و در عمل چنین افتخاری را رقم می زند؛ یک عده هم به دنبال ندیدن این افتخارات هستند اما در اوج افتخار این توطئه ها خنثی می شود، بخش زیادی از این افتخارات مربوط به قدرت های معنوی و توان سیاسی و اقتدار جمهوری اسلامی است که با دست خالی، اما با پیام بزرگ حاصل شده است و در بحث اقتصادی نیز نباید تصور کرد که موفقیت های اقتصادی نشدنی داشت؛ چرا که نشدن ها القائات شیطانی است و ملت ما در مقابل این القائات مقاومت کرده است.

وزیر کشور تاکید کرد: با حل مسائلی از جمله؛ بهره وری اقتصادی، ترویج فرهنگ کار، به کارگیری دانش و علم و شناخت ظرفیت ها می توان از گردنه ها با عزت عبور کرد و در این صورت، هیچ قدرتی جلودار پیشرفت بیش از پیش این کشور نخواهد بود و قطعا کسی توان تهدید را نخواهد داشت.

انتهای پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=13612
   

نوشته های مشابه

06اسفند
مردمی بودن از خصیصه های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است
فخرالدین کاظمی اردکانی، جوان ترین نامزد دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه شیراز و زرقان:

مردمی بودن از خصیصه های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.