• امروز : چهارشنبه - ۲ خرداد - ۱۴۰۳
  • برابر با : Wednesday - 22 May - 2024

اخبار ویژه

رهبر انقلاب بر پیکر رئیس‌جمهور شهید و همراهان ایشان نماز اقامه کردند شهید جمهور پایان مجلس یازدهم در سایه شهادت آیت الله رئیسی رئیس دولت چهاردهم چه کسی خواهدبود؟! اعلام زمان و مکان مراسم تشییع پیکر شهدای خدمت +جزئیات اطلاعیه رهبر انقلاب بر پیکر رئیس‌جمهور و همراهان ایشان نماز اقامه می‌کنند آغاز مراسم وداع تهرانی‌ها با آیت الله شهید و همراهانش پیام تسلیت روابط عمومی اتحادیه تعاونی تامین نیاز کارگران فصلی و استاد کاران استان فارس به مناسبت شهادت رئیس جمهور و هیات همراه پیام تسلیت شهادت رییس جمهور از سوی رییس شورای اسلامی استان فارس شهادت وزیر خارجه در حادثه سقوط بالگرد حامل رئیس‌جمهور رئیس‌جمهور مردمی ایران در حین خدمت‌رسانی به مردم به شهادت رسید نمایشگاه عکس تصویر میراث همزمان با هفته میراث فرهنگی به مدت یک هفته در تخت جمشید برپاست توزیع ۵۰ پک لبخند مادری بین خانواده‌های دارای فرزند سوم/ نقش رسانه ها در فرزندآوری موثر است پیام تسلیت سخنگوی شورای اسلامی استان فارس به مناسبت شهادت راهداران فارس روابط عمومی به تعهد بی قید و شرط نیاز دارد

2
وزیر کشور:

وزیر کشور: امور رژیم صهیونیستی به دست آمریکایی‌ها افتاده است

  • کد خبر : 31963
  • 03 آبان 1402 - 23:31
وزیر کشور: امور رژیم صهیونیستی به دست آمریکایی‌ها افتاده است
وزیر کشور دلیل ضعف و فروپاشیدگی رژیم صهیونیستی را حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای حمایت از این رژیم برشمرد و تصریح کرد: فضای ذهنی و روانی سران رژیم به هم ریخته است و در واقع امور در دست آمریکایی‌ها است اگر رژیم به تنهایی باشد، بیش از چند صباحی ماندگار نخواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست وزیر کشور دلیل ضعف و فروپاشیدگی رژیم صهیونیستی را حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای حمایت از این رژیم برشمرد و تصریح کرد: فضای ذهنی و روانی سران رژیم به هم ریخته است و در واقع امور در دست آمریکایی‌ها است اگر رژیم به تنهایی باشد، بیش از چند صباحی ماندگار نخواهد بود.

احمد وحیدی عصر چهارشنبه در آیین بزرگداشت شهدای مظلوم فلسطین و غزه مقاوم افزود: امروز روز دیگری است نه فقط در تاریخ سیاسی منطقه، معادلات ملت‌ها و سرنوشت ملت‌های اسلامی بلکه روزی است که جایگاه امت اسلامی در پیچش تاریخی این ایام را تعیین خواهد کرد.

وزیر کشور ادامه داد: یک ملت اسیر در یک منطقه محدود آنچنان به خروش آمده اند که ارتش به زعم خود قدرتمند را آنچنان به ذلالت کشانده است که همه دنیای استکبار و ظلم و ستم احساس می کنند اگر با تمام وجود از این رژیم جعلی حمایت نکنند، فروخواهد پاشید.

وحیدی با بیان اینکه رژیم اشغالگر قدس بعد از انقلاب اسلامی روی آرامش ندید و نتوانست سیاست‌های توسعه طلبانه صهیونیستی خود را به پیش ببرد، اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در این ۷۵ سال حضور ننگین خود، هیچ گاه چنین وضعیتی را تجربه نکرده بود. جنگ‌های ۳۳، ۲۲، ۸ و ۵۱ روزه، کابوس دائمی رژیم صهیونیستی بود اما چنین وضعیتی را به این ذلت و شکست تجربه نکرده بود و اکنون از آینده خود هراسناک است.

وزیر کشور یادآور شد: هیچ گاه این چنین بقای رژیم صهیونیستی زیر سوال نرفته بود و این وعده الهی است در محقق می شود.

وی با گرامیداشت شهدای مقاومت، به ۶ هزار شهید که ۲ هزار کودک و ۲ هزارشان زن هستند اشاره کرد و افزود: چیزی که می بینیم جز ندای ایستادگی و مقاومت نیست. با وجود بسته شدن آب، برق و سوخت به روی ساکنان غزه، مقاوم ایستاده اند و این سند حقانیت ملت فلسطین و خباثت دشمنان ملت فلسطین و امت اسلام است.

قدرت مقاومت و زبونی صهیونیسم

وحیدی در تبیین ابعاد حوادث اخیر در سرزمین های اشغالی اظهار کرد: چهره‌های مختلفی در این اتفاق دیده می‌شود که یکی از آنها، ملتی است که با تمام آرمان ها و ظرفیت های خود به میدان آمده و از شهید شدن بیم ندارد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: برخلاف جنایات رژیم صهیونیستی، رزمندگان مقاومت همچنان پرقدرت می‌تازند و آن ارتش پرادعا، نتوانسته است نه تنها آتش رزمندگان را کاهش دهد که ضربات مقاومت به رژیم صهیونیستی سنگین تر هم شده است.

وی چهره دیگر این اتفاق را قدرت رزمندگان مقاومت برشمرد که ارتش سراپا مسلح را به زانو درآورده است و گفت: قدرت رزمندگان آنجا است که ترس، همه وجود سران رژیم را فراگرفته و بین نظامیان آنها اختلاف افتاده است. با وجود چراغ سبز همه متحدان، نمی توانند برای مقابله با مقاومت تصمیم بگیرند چون می دانند سیلی سخت تری خواهند خورد.

وزیر کشور، چهره دیگر این ماجرا را ضعف و زبونی رژیم صهیونیستی توصیف کرد و ادامه داد: با وجود در اختیار داشتن گنبد آهنین، انواع تسلیحات، بمب ها، موشک ها و بمب افکن ها، رژیم اشغالگر قدس قدرت زبون شده ای بیش نیست که تنها هنرش، کشتن کودکان و زنان است.

وحیدی تاکید کرد: امروز سست بودن بنیان‌های این رژیم همچون خانه عنکبوت بیش از پیش نمایان شده است و این وعده قرآن است. در مقابل، مقاومت نمی‌ترسد و این نترسیدن را امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب و بزرگانی چون شهید سلیمانی در دل مردم نهادند.

وی دلیل ضعف و فروپاشیدگی رژیم صهیونیستی را حضور ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای حمایت از این رژیم برشمرد و تصریح کرد: فضای ذهنی و روانی سران رژیم به هم ریخته است و در واقع امور در دست آمریکایی‌ها است. اگر رژیم به تنهایی باشد، بیش از چند صباحی ماندگار نخواهد بود.

وزیر کشور با بیان اینکه امروز قدرت مقاومت تعیین کننده است و همه منتظرند تا سید حسن نصرالله چه تصمیمی می گیرد، اظهار کرد: تهدیدهای آمریکا علیه مقاومت، فضاحتی برای رژیم پوشالی صهیونیستی است و نشان می دهد عمق مشکلات داخلی آنها تا چه حد است.

امروز همه جا ندای فلسطین بلند است

وحیدی وجه دیگر حوادث اخیر سرزمین‌های اشغالی را برپاخاستن ندای ملت‌ها دانست و گفت: دشمن تلاش زیادی کرد تا صداهای حامی فلسطین را خاموش کند. عادی سازی روابط را شروع کرد، قدس را به پایتختی رژیم صهیونیستی برگزید، بلندی‌های جولان را به سرزمین های اشغالی الحاق و تصور کرد همه چیز تمام شده است.

وی یادآور شد: برخی کشورها هم فریب خوردند و گمان کردند رژیم صهیونیستی توانسته است از بحران‌های متعدد نجات یابد، در یک تله ای گرفتار شدند که باید زودتر خودشان را از آن برهانند.

وزیر کشور با بیان اینکه شاید کمتر سابقه داشته باشد که همه مردم به صورت خودجوش در اقصی نقاط جهان برای حمایت از فلسطین به پا خیزند، گفت: امروز بار دیگر مساله اصلی جهان اسلام، فلسطین است. در کشورهای غربی هم مردم به خروش آمده اند و مساله فلسطین به صورت یک مساله زنده، گسترده و مداوم، در همه جهان دیده می شود.

وحیدی، رژیم صهیونیستی را یک رژیم ورشکسته خواند و افزود: موضع گیری دبیرکل سازمان ملل متحد هم نشان داد که ظرفیت و قدرت این حرکت بزرگ است که دیگران را مجبور کرده تا موضع گیری کنند.

نمایش چهره مدعیان حقوق بشر

وی وجه دیگر این ماجرا را نمایش چهره واقعی مدعیان حمایت از حقوق بشر در غرب دانست که این چنین در قبال جنایات ضد بشری رژیم صهیونیستی ساکت هستند و گفت: این برای مردم مهم است که ببینند و بدانند که این مدعیان، دستکش های مخملی در دست دارند و واقعیت بی پرده تمدن منحط، ظالم و ستمگر غرب چیز دیگری است.

وزیر کشور بیانیه ۶ کشور غربی را شرم آور دانست و افزود: موضع گیری آنها، باطن پلیدشان را برملا ساخت. همان هایی که به بهانه هایی، ادعای حمایت از حقوق بشر به راه انداختند، در قبال کشتار ۶ هزار مردم مظلوم و بی گناه، موضع گیری نکردند.

وحیدی تاکید کرد: این واقعیت تمدن غرب است اما امروز حزب الله و مقاومت، پرافتخارتر و مقاوم تر از گذشته است. بی تردید فلسطین و مقاومت پیروز است و امت اسلام هم با تمام ظرفیت معنوی حامی مقاومت است که معادلات منطقه و حتی جهانی را تغییر می دهد

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=31963
  • نویسنده : مجتبی سلگی
  • ارسال توسط :
  • منبع : پایگاه خبری طلوع سیاست
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها