• امروز : سه شنبه - ۲۸ فروردین - ۱۴۰۳
  • برابر با : Tuesday - 16 April - 2024

اخبار ویژه

حکم کمیته انضباطی برای نکونام چه خواهد بود؟ بیش از ۱۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و کفارات جمع آوری شد  سفیر ایران: درصورت دست زدن مجدد اسرائیل به اقدام نظامی، پاسخ تهران قاطع تر خواهد بود رییس هیأت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین مشخص شد پیام تسلیت همت فارس به رییس شورای هماهنگی شهرستان های این حزب در استان مدیرعامل منطقه آزاد قصرشیرین منصوب شد کلیات طرح اصلاح قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات تصویب شد تحولات کانون وکلا از گذشته تاکنون از زبان دکتر پارسا حقوق امسال کارمندان و بازنشستگان ابلاغ شد + جزئیات دیگر برای تماشای بازی‌های بزرگ به استادیوم نروید! رییس‌جمهور: سازش با صهیونیست‌ها قمار روی اسب بازنده است/ ایران همچنان حامی مقاومت می‌ماند تصویب ۱۳ دستور کار حفاظتی محیط زیست در دولت سیزدهم سودآورترین بازار ایران را بشناسید + عکس دیدار نماینده منتخب شهرستان سپیدان و بیضا با رییس دیوان محاسبات کشور لزوم رفع موانع برای ایفای نقش جمهوریت در اقتصاد

3
مهمترین اخبار حقوقی و قضایی

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

  • کد خبر : 15500
  • 21 آبان 1400 - 6:15
از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور
اکبر طبری در زندان، آزادی بیژن قاسم زاده با وثیقه، تایید حکم قصاص پزشک تبریزی در دیوان عالی، تلاش برای اخذ رضایت از خانواده غزاله شکور و ... مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته بود.

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست مهمترین اخبار حقوقی و قضایی هفته گذشته را در گزارش زیر می خوانید:

توصیه های دادستان تهران برای کاهش اطاله دادرسی و تکریم ارباب رجوع

تاکید بر تکریم ارباب رجوع، بازدید مستمر از زندان ها، تلاش برای تعیین تکلیف پرونده های مسن و قدیمی و… از مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی علی القاصی دادستان تهران در جلسه بررسی عملکرد شش نواحی دادسرای تهران بود.

همچنین ضروت استفاده از نهادهای ارفاقی برای بازاجتماعی شدن متهمان و کاهش جمعیت کیفری، تاکید بر شنیدن صحبت های ارباب رجوع، جلوگیری از صدور قرارهای بازداشت موقت، بازدید ماهیانه از زندان‌ها و … از مهمترین موضوعات مطرح شده در مراسم تکریم و معارفه سرپرست دادسرای ناحیه شش توسط احمد رحمانیان معاون اول دادستان تهران بود.

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

تظلم‌خواه باید هنگام خروج از عدلیه احساس آرامش کند

حجت الاسلام و المسلمین محسنی اژه ای رئیس قوه قضائیه گفت: کسی که برای تظلم‌خواهی به دادسرا آمده، باید به هنگام خروج از عدلیه احساس تسکین و آرامش کند.

رئیس قوه قضاییه در جمع سفرای بیش از ۶۵ کشور جهان و همچنین روسای سازمان‌های بین‌المللی مقیم، گفت: بیایید دست در دست هم با دیپلماسی قضایی بی تاثیر از رفتارهای سیاسی، از حقوق بشر دفاع کنیم.

محسنی اژه ای  با بیان اینکه یکی از علل طولانی شدن دادرسی‌ها این است که قضات دارای استقلال در رسیدگی به اتهامات متعدد مطرح در یک پرونده و صلاحیت صدور حکم درباره موضوعات متنوع یک پرونده نیستند، گفت: اگر قرار باشد مانند امروز هر اتهام یک پرونده در محاکم و توسط قضات متعدد رسیدگی شود قطعاً این کار زمانبر است و ما به دنبال اصلاح قانون هستیم تا اتهاماتی که در پرونده یک فرد و یا جریان مطرح می شود با شرایط تخصصی توسط یک قاضی رسیدگی شود.

جلسات دادگاه پرونده ثبت سفارش خودرو برگزار شد

در اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به ثبت سفارش خودرو، به ریاست قاضی صلواتی کیفرخواست ۲۵۰ صفحه ای متهمان قرائت شد. موضوع اتهامی این پرونده که دارای ۹۹ متهم است، قاچاق سازمان یافته ۶ هزار و ۸۱۶ دستگاه خودرو است که ۱۲ متهم این پرونده شرکت‌های ثبت سفارش خودرو هستند که در زمره متهمان حقوقی قرار دارند.

در دومین جلسه دادگاه، در ادامه کیفرخواست متهمان، ثبت قریب به ۵ هزار خودرو در سامانه ثبت سفارش به‌صورت غیرقانونی و از طریق نفوذ به سامانه مطرح شد.

در سومین جلسه دادگاه یزدانی‌فر، نماینده دادستان گفت: در پرونده مطروحه گرچه فرایند صدور مجوز ثبت سفارش با محدودیت مواجه شد، اما در همان زمان ثبت سفارش‌هایی صورت گرفته است.

در چهارمین جلسه نماینده دادستان گفت: متهمین موجبات تضییع حقوق دولت را فراهم کرده‌اند.

جزئیات بازداشت ۱۵ متهم در پرونده تخلف مالی شهرداری کهریزک

آرش ناصر پیرسرایی رئیس حوزه قضایی کهریزک از بازداشت ۱۵ نفر از متهمان در خصوص پرونده تخلفات مالی در شهرداری کهریزک خبر داد و گفت: شهردار اسبق کهریزک نیز یکی از متهمان این پرونده است و با توجه به اینکه پرونده در حال حاضر در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، احتمال افزایش متهمان وجود دارد.

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

تلاش برای اخذ رضایت در پرونده غزاله شکور ادامه دارد

جت الاسلام و المسلمین هادی صادقی رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف کشور در پاسخ به سوالی درباره آخرین تلاش ها برای اخذ رضایت در پرونده قتل  غزاله شکور (دختر ۱۹ ساله‌ای که در سال ۹۲  به دست آرمان  کشته‌شد)   گفت: پرونده غزاله شکور یک پرونده ای است که سیر طولانی را  طی کرده و تمام تلاش نیک خواهان این بوده که  ضمن احترام به حق خانواده مقتوله و  تایید اینکه آنها عزیزشان را از دست داده اند و در غم آنها انسان  را شریک بدانند،   برای آرامش این خانواده تلاش شود تا  شاید رضایت خاطر بدست آید و از قصاص صرف نظر کنند و این امر  هم چنان جریان دارد و با هماهنگی دادستانی تهران و هماهنگی ستاد ملی صبر و دبیر محترم ستاد صبر (آقای  محبی) و سایر خیرخواهان و …  ادامه دارد و همه مداخله کردند.   این تلاش ها در جریان است و در هفته آینده هم ادامه دارد.  فضای رسانه ای را به سمتی نبریم که به یک طرف موضوع ظلم شود. نباید فشار روانی  ایجاد کرد و  به خانواده مقتول نباید فشار آورد و باید همدردی کنیم. کسانی که دوست دارند خواهش کنند و بدون فشار روانی  این کار صورت گیرد. در این موارد اگر صلح کنند برای خود آنها و جامعه بهتر است و ان‌شاءالله ختم به خیر شود.

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

حکم قصاص پزشک تبریزی تایید شد

بابک بابازاده وکیل مدافع علیرضا صلحی – پزشک تبریزی که حکم قصاصش به اتهام قتل دو عضو خانواده‌اش در دیوان عالی کشور نقض و در دادگاه بدوی مجددا به قصاص محکوم شده بود_ از تایید حکم قصاص موکلش پس از رسیدگی دوباره در دیوان عالی کشور خبر داد. ‌

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

کیفرخواست سرکرده گروهک الاحوازیه صادر شد

ذبیح الله خداییان سخنگوی قوه قضاییه گفت: پرونده سرکرده گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب و تحت حمایت سرویس‌های خارجی کشورهای مختلف الاحوازیه در دادسرای عمومی و انقلاب تهران رسیدگی و با کیفرخواست به دادگاه انقلاب ارسال شده است.

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

دادستان کل کشور: گرانی‌های اخیر پشت پرده‌هایی دارد

حجت الاسلام و المسلمین منتظری دادستان کل کشور گفت: گرانی‌های اخیر پشت پرده‌هایی دارد و پشت پرده‌های گرانی‌ها را دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی باید دنبال کنند.

از تایید حکم قصاص پزشک تبریزی تا تلاش برای رضایت خانواده شکور

غلامعلی محمدی رئیس سازمان زندان‌ها شد

غلامعلی محمدی با حکم ریاست قوه قضاییه به سمت رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور منصوب شد.

طبری زندان است/قاسم زاده با وثیقه آزاد است

مرکز رساته قوه قضاییه اعلام کرد: در پی انتشار اخباری در رابطه با پرونده اکبری طبری و بیژن قاسم‌زاده، نقض رای اکبر طبری از سوی دیوان عالی کشور صحت ندارد و حکم وی عینا در دیوان عالی کشور تایید شده است. همچنین بیژن قاسم زاده بر اساس قانون تا اعلام نهایی نتیجه دادرسی، فعلا با قرار وثیقه آزاد شده است.

انتهای پیام

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=15500
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها