• امروز : سه شنبه - ۷ تیر - ۱۴۰۱
  • برابر با : Tuesday - 28 June - 2022

اخبار ویژه

بزرگترین شبکه قاچاق موادمخدر در جنوب و جنوب شرق کشور منهدم شد عطایی: مقابل برزیل خوب جنگیدیم/ اشتباهات داوری در نتیجه بازی تاثیری نداشت بیانیه مهم انجمن اسلامی جامعه پزشکی: فرصت اصلاح ابدی نیست! بلند شدن نغمه رونق تولید در مازندران در سفر رییسی به خراسان شمالی چه گذشت؟ /زدودن غبار محرومیت در دیار فرهنگها و قومیتها با ۱۱۹ مصوبه سفر دولت تخت‌روانچی: در کنار مردم افغانستان ایستاده‌ایم ایران خواستار آزادسازی دارایی‌های مسدود شده افغانستان از سوی آمریکا شد تقدیر رییس صندوق بازنشستگی نفت از دریانوردان شرکت ملی نفتکش سخنرانی آیت‌الله رئیسی در اجلاس سران بریکس پلاس تراز تجاری منفی چندین ماهه با دیپلماسی پویا مثبت شده است عبودتیان: دولت در نقطه‌ای قرار داشت که مجبور به حذف ارز ترجیحی بود وظیفه داریم با تبیین دستاوردهای دولت مردمی، روحیه امید را در جامعه زنده نگه داریم کارآیی دین در اداره جامعه باید اثبات شود همگان باید حرمت خون شهدا را حفظ کنند رییس جمهور: کادر پزشکی در دوران کرونا مجاهدانه از جان مردم دفاع کرد

0

باید مقابل تروریسم رسانه‌ای غرب بایستیم / ایرنا می‌تواند نقش مهمی در ارائه حقایق ایفا کند

  • کد خبر : 25968
  • 05 اردیبهشت 1401 - 23:56
باید مقابل تروریسم رسانه‌ای غرب بایستیم / ایرنا می‌تواند نقش مهمی در ارائه حقایق ایفا کند

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، آلبرتو گونزالس کاسالس سفیر جمهوری کوبا در تهران امروز دوشنبه با علی نادری مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدار و گفت وگو کرد. سفیر کوبا با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین از بخش های مختلف خبرگزاری بازدید به عمل آورده و […]

به گزارش پایگاه خبری “color: #ff0000;”>طلوع سیاست

به گزارش حوزه سیاست خارجی ایرنا، آلبرتو گونزالس کاسالس سفیر جمهوری کوبا در تهران امروز دوشنبه با علی نادری مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) دیدار و گفت وگو کرد.

سفیر کوبا با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی همچنین از بخش های مختلف خبرگزاری بازدید به عمل آورده و با برخی از همکاران اداره کل اخبار خارجی به گفت وگو پرداخت.

علی نادری مدیرعامل خبرگزاری ایرنا در این دیدار که در فضایی صمیمانه برگزار شد، گفت: بخش اسپانیایی ایرنا مخاطبین بالایی را در کشورهای مختلف دارد و همین ظرفیت می‌تواند برای رسانه های اسپانیولی زبان مرجع خوبی در مورد اخبار ایران باشد.

وی افزود: مردم ایران نگاه مثبتی نسبت به کوبا دارند. نقاط مشترکی در هر دو کشور وجود دارد که مهمترین آن مقاومت مقابل تحریم های ظالمانه ای است که آمریکا علیه هر دو کشور اعمال کرده است. مردم ایران نگاه مثبتی نسبت به فیدل کاسترو، رهبر فقید کوبا دارند؛ چرا که او روحیه ایستادگی مقابل امپریالیسم داشت. 

همکاری مشترک علیه فشارهای آمریکا

نادری ادامه داد: به نظر می رسد که می توانیم با کمک رسانه، زمینه را برای ارتقای همکاری ها برای مقابله با فشارهای ظالمانه آمریکا و همچنین افزایش همکاری‌ها در حوزه اقتصادی اقدام کنیم.

همکاری نزدیک ایران و کوبا در ساخت واکسن

وی اظهار داشت: ایران و کوبا همواره همکاری های خوب و نزدیکی داشته اند و اخیرا با شیوع ویروس کرونا، دو کشور همکاری مناسبی را برای تولید واکسن مشترک داشته اند که این امر به نفع مردم هر دو کشور بوده است.

مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در این دیدار گفت: نگاه دولت سیزدهم از ابتدای تصدی خود، علاوه بر تلاش برای رفع تحریم ها از طریق دیپلماسی، خنثی سازی و بی اثر کردن تحریم ها نیز بوده است. دولت جمهوری اسلامی، همزمان هر دو مسیر را پیگیری می کند. رویکرد ایران برای بی اثرسازی تحریم ها به ویژه از طریق توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای منطقه و همچنین ناکامی طرف های غربی در تغییر محاسبات تهران، باعث شده است که آنها به میز مذاکره با ایران برگردند.

باید مقابل تروریسم رسانه‌ای غرب بایستیم / ایرنا می‌تواند نقش مهمی در ارائه حقایق ایفا کند

نادری با اشاره به گره نزدن بحث اقتصاد کشور به مذاکرات وین گفت: جمهوری اسلامی سعی می کند صرف نظر از موفقیت یا عدم موفقیت مذاکرات، با برنامه هایی که تدارک دیده است، اقتصاد خود را قوی کند. عضویت در سازمان همکاری شانگهای، توسعه همکاری های اقتصادی با همسایگان و کشورهای مستقل، برگزاری نشست های منطقه ای و… همگی در راستای تحقق این سیاست بوده اند.

همکاری رسانه ای برای تبیین حقایق

نادری ادامه داد: ایران و کوبا هر دو تحت هجمه های رسانه ای غرب بوده اند و رسانه های غربی اخبار متناقض و خلاف واقع از این دو کشور ارائه می کنند. این امر لزوم همکاری رسانه های دو کشور در زمینه آگاهی بخشی به افکار عمومی و ارائه اخبار واقعی و حقیقی را بیش از پیش تبیین می کند.

ظرفیت بالای همکاری تهران – هاوانا
سفیر کوبا نیز در جلسه خود با مدیرعامل ایرنا گفت: هر جا رفته ام شاهد مهمان نوازی ایرانیان بوده ام. رسانه های غربی تلاش می کنند که این موضوع را نادیده بگیرند. در طول مدت کوتاهی که در ایران بوده ام، این نکته را دریافته ام که پتانسیل بالایی برای همکاری های مختلف با ایران وجود دارد. روابطی قوی در حوزه سیاسی و تاریخی داریم. فیدل کاسترو می گفت که روابط ایران و کوبا تاریخی است و این روابط صرفا به خاطر داشتن دشمن مشترک نیست. این همبستگی و دوستی ملت های دو کشور است که تهران و هاوانا را به هم نزدیک کرده است.

باید مقابل تروریسم رسانه‌ای غرب بایستیم / ایرنا می‌تواند نقش مهمی در ارائه حقایق ایفا کند

آلبرتو گونزالس کاسالس افزود: تمرکز صرف بر جنبه سیاسی روابط، باعث کم توجهی به بعد تجاری روابط شده است. باید در زمینه اقتصادی نیز تلاش و کار کرد. هر چند که در زمینه واکسن با ایران همکاری عالی شکل گرفته است. تحریم ها اتفاقا باعث نزدیک تر شدن این دو کشور شده و این فرصت را ایجاد کرد که محققین ما در زمینه واکسن با هم همکاری کنند. همچنین شرکت های دارویی و مواد غذایی ایران و کوبا با هم همکاری می کنند. ما باید روی ظرفیت ها کار کنیم.

کاسالس با اشاره به عملکرد خوب ایران در زمینه کنترل شیوع ویروس کرونا گفت: ایران با واکسیناسیون توانسته است کرونا را در جامعه کنترل کند.

باید مقابل تروریسم رسانه ای ایستادگی کنیم
سفیر کوبا در ایران ادامه داد: ما باید مقابل تروریسم رسانه ای ایستادگی کنیم؛ چرا که غرب منابع عجیبی را برای ایجاد اتحاد علیه ما مصروف داشته است. از همین رو، ما نیاز به همکاری داریم. ایرنا می تواند در زمینه ارایه حقایق مربوط به ایران و منطقه نقش مهمی ایفا کند.

وی ادامه داد: زمانی که استوارنامه خود را به آقای رئیسی رئیس جمهور محترم ایران می دادم، ایشان گفتند که باید با هم همکاری کنیم و تحریم ها را شکست دهیم و اینکه شکست تحریم ها به معنای شکست آمریکاست این بزرگترین درس برای من بود.

پرواز تهران – هاوانا راه اندازی شود
کاسالس گفت: شاید بین ایران و کوبا فاصله زیادی وجود داشته باشد، اما زمانی که وحدت وجود داشته باشد، این فاصله سخت نیست. پرواز تهران – هاوانا باید به زودی راه اندازی شود.

بازدیدها: ۰

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=25968
 

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

google-site-verification=q_cu6BbJE6iM8wcnX2-fikQV20c7-RwePv3mDNnjrVw