پایگاه خبری طلوع سیاست

  • امروز : دوشنبه - ۷ اسفند - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 26 February - 2024

اخبار ویژه

مردمی بودن از خصیصه های مهم یک نماینده مجلس شورای اسلامی است تبریک حزب همت فارس به جانشین فرماندهی انتظامی بوشهر رونمایی جمعیت یاران انقلاب اسلامی استان فارس از لیست نامزدهای انتخاباتی دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور و کرسی‌های آن + جزئیات حزب همت در استان فارس با شعار همت برای مردم از لیست نامزدهای انتخاباتی مجلس دوازدهم رونمایی کرد رسانه‌ها در انتخاب نماینده اصلح، مردم را تنها نگذارند محور همه شرارت‌های امروز آمریکاست خلجی: از فرصت اطلاع رسانی، برای دستیابی به مقاصد سیاسی استفاده نشود تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس امشب آغاز می‌شود رئیس‌جمهور: در غزه همه شرافت در مقابل شرارت قرار گرفته است دولت با اموال مسترد شده بابک زنجانی چه می‌کند؟  رضایی: انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نتیجه ترکیب نظریه و عمل است حسینی: جایزه جهانی امام (ره) راهی برای شناسایی آثار منتشره با محوریت ایشان است بازرس ویژه رئیس‌جمهور: بیش از ۹۰ مدیر متخلف برکنار شدند وزرا در حاشیه نشست هیات دولت چه گفتند؟/ استقبال از کالابرگ و رایگان‌شدن اجاره‌نامه

1

قالیباف: بسیج ستون اصلی اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است

  • کد خبر : 32053
  • 04 آذر 1402 - 20:28
قالیباف: بسیج ستون اصلی اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست به‌گزارش خبرگزاری ایمنا، محمدباقر قالیباف در گردهمایی بزرگ پاسداران و بسیجیان سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با عنوان «بسیج امید ملت ایران» که صبح امروز (شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۲) در پادگان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، اظهار کرد: گاهی سختی‌هایی ایجاد می‌شود که هم در فضای […]

به گزارش پایگاه خبری طلوع سیاست

به‌گزارش خبرگزاری ایمنا، محمدباقر قالیباف در گردهمایی بزرگ پاسداران و بسیجیان سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ با عنوان «بسیج امید ملت ایران» که صبح امروز (شنبه ۴ آذرماه ۱۴۰۲) در پادگان حضرت ولیعصر (عج) برگزار شد، اظهار کرد: گاهی سختی‌هایی ایجاد می‌شود که هم در فضای اجتماعی و هم در جریان انقلاب اسلامی تأثیر می‌گذارد، گاهی بار منفی جدی هم دارد ولی این گرد و غبارها در نهایت فرو می‌نشیند و عظمت و بزرگی گوهر گران‌بهای انقلاب اسلامی نمایان می‌شود.

وی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب که فرمودند ما در نزدیکی‌های فتح قله هستیم، تصریح کرد: برخی افراد که به مکتب قرآن و اهل بیت (ع) و سنت‌های الهی اعتقاد ندارند، شاید چنین مطلبی را متوجه نمی‌شوند، اما در نهایت مسیر انقلاب اسلامی به این نحو است که برخی افراد سست ایمان، از جمع جدا خواهند شد و براساس سنت‌های الهی و همان چیزی که در صدر اسلام رقم خورده است، صف مؤمنان از صف کفار جدا می شود تا جبهه حق پیروز شود و ما نیز باید با همان مبانی صدر اسلام به عظمت انقلاب و اسلام بنگریم.

رئیس قوه مقننه کشورمان با بیان اینکه هدف امام خمینی (ره) از همان ابتدای نهضت، ایستادگی در مقابل استکبار بود، گفت: امام راحل از همان سال‌های آغاز مبارزه با رژیم پهلوی وقتی در مقابل کاپیتولاسیون ایستادند، عنوان کردند که این دسیسه ها ریشه در توطئه رژیم صهیونیستی دارد و اسرائیل نیز دست نشانده آمریکا است؛ لذا همان زمان هدف امام (ره) پایه‌گذاری اسلام سیاسی مبتنی بر مبانی مکتب مهدویت بود.

قالیباف با بیان اینکه مبانی حرکت امام (ره) برای منتظران واقعی است و منتظر واقعی کسی است که صالح مصلح باشد و بسیجیان، پاسداران، مؤمنان و قاطبه مردم ما از این دسته بوده و منتظران واقعی هستند، اضافه کرد: فرهنگ مبارزه با کسانی که خوی حیوانی و شیطانی دارند و ظالم و جانی هستند و در مقابل جبهه حق ایستاده‌اند، در انقلاب ما وجود دارد و این مسیر به برکت شهدا، رهبر معظم انقلاب و مردم مقاوم بدون یک لحظه تردید و یک لحظه عقب‌نشینی با عظمت و قدرت ادامه دارد.

وی تأکید کرد: ما نه تنها از باورهای ایدئولوژیک، دینی و قرآنی خود دست برنداشته‌ایم، بلکه منافع بزرگ استراتژیک و راهبردی در دنیا به دست آورده‌ایم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشور با بیان اینکه هر یک از حوادث بین‌المللی از ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ و پس از انقلاب اسلامی با قبل از آن قابل قیاس نیست، اظهارکرد: اگر حوادث غزه را بررسی کنیم از سال ۱۹۴۸ میلادی تا سال ۱۹۷۹ که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، پیش از پیروزی انقلاب اسلامی جنگ اسرائیل با کشورهای عربی و قومیت‌ها بود نه با باورهای دینی و امت اسلامی، نه با همه آزادیخواهانی که با ظلم مبارزه می‌کنند، نتیجه آن نیز این شد که روز به روز مساله فلسطین ضعیف‌تر شد و کشورهای عربی در همه زمینه‌ها شکست خوردند و قراردادهایی نظیر کمپ دیوید و اسلو منعقد شد.

قالیباف اضافه کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تا به امروز برخلاف تحلیل جامعه شناسان صهیونیست که می‌گفتند با گذشت هر دهه مساله فلسطین به دلیل خروج نسل و دولت مستقر به فراموشی سپرده خواهد شد، شاهدیم که مبتنی بر فرمایشات امام خمینی (ره) که متکی بر مکتب الهی است، چنان قدرتی در ملت فلسطین ایجاد شده که طی سال های اخیر شاهد جنگ ۳۳ روزه، جنگ اخیر غزه و اتحاد بین اهل سنت و تشیع هستیم.

وی، ایجاد داعش برای اسلام هراسی را یکی از راه‌های مقابله غرب با این مکتب برشمرد و گفت: همه این مسائل را نسل جدید دیده است و پس از این نیز چنین اتفاقاتی تکرار خواهد شد، ولی این تحولات اسلام سیاسی، عظمت دین، مکتب الهی و تفاوت بین عقلانیت ابزاری و عقلانیت متصل به وحی را نشان داد. این مسائل؛ نشان از عظمت انقلاب و قدرت‌های مادی و معنوی آن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در دنیایی که کسی به آمریکا چپ نگاه نمی‌کند، گروه‌های مقاومت طی همین حدود ۵۰ روز گذشته چه بر سر پایگاه‌های آمریکایی آوردند و خودشان به تلفات و خسارات اذعان کردند و این قدرتی است که در منطقه و سطح جهان ایستاده است.

قالیباف با بیان اینکه همه اینها از برکت انقلاب اسلامی است، گفت: ما بدون شک یکی از بازیگران عرصه جهانی و منطقه‌ای هستیم که دوستان و دشمنان ما این مساله را قبول دارند و این نشانی از عظمت انقلاب اسلامی است. البته باید بپذیریم آنچنانی که در عرصه‌های بین‌المللی به موفقیت‌های بزرگ و خیره کننده رسیده‌ایم، در برخی مسائل داخلی مانند حوزه اقتصادی کارنامه قابل دفاعی نداریم.

وی با بیان اینکه دشمنان ما کینه‌های خیبر و بدری با ما دارند و به اشکال مختلف آن را نشان خواهند داد، ادامه داد: البته من این مسائل را تهدید نمی‌دانم و بارها گفته‌ام در انقلاب اسلامی موضوعی به نام تهدید نداریم و معتقدم هر چه پیش روی ما است، همه فرصت بوده و این فرصت‌ها را باید به دو بخش تقسیم کنیم؛ فرصت‌هایی که با ریسک همراه است و فرصت‌هایی که بدون ریسک هستند و وظیفه ما این است که از این فرصت‌ها استفاده کنیم.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه از قضا فرصت‌های همراه با ریسک هم در بُعد مادی و هم در بُعد معنوی ما را با جهش جلو می‌برد، تأکید کرد: در انقلاب اسلامی همواره اینگونه بوده و این تعبیر شهید سردار سلیمانی که می‌گوید فرصت‌های ما از دل تهدیدات بیرون می‌آید، برگرفته از همین موضوع است و اتخاذ چنین تصمیماتی دل در گرو فرهنگ قرآن و سنت‌های الهی و دل در گرو اعتماد به مردم دارد.

قالیباف با بیان اینکه ما باید به بسیجی بودن و پاسدار بودنمان افتخار کنیم، تصریح کرد: در فرهنگ بسیجی نباید مردم را به سیاه و سفید و خاکستری یا پایین و بالا طبقه‌بندی کنیم؛ چنین چیزی در فرهنگ اهل‌بیت (ع) و انقلاب اسلامی نیست و ما باید به مردم ایمان داشته باشیم و بدانیم که پای انقلاب و مبانی آن ایستادن سطوح مختلفی دارد اما ما باید همه مردم را مثل هم ببینیم.

رئیس قوه مقننه با ذکر خاطره‌ای از حضور خود در محضر رهبر معظم انقلاب در زمان فرماندهی نیروی انتظامی عنوان کرد: رهبر انقلاب آن زمان به من عنوان کردند که شما در جایی قرار دارید که مسئول امنیت مردم هستید و مکلفید امنیت را برای همه مردم تأمین کنید؛ همچنین عدالت را در امنیت رعایت کنید و فرقی بین افراد نگذارید. رهبر انقلاب در ادامه تأکید خود، گفتند که باید مثل خورشیدی باشید که وقتی صبح طلوع می‌کند فارغ از اینکه افراد تا صبح عبادت خدا را کرده‌اند یا معصیت، نورش را بر همه می‌تاباند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: اگر امروز در حوزه‌های دفاعی، امنیتی و بین‌المللی در اوج اقتدار و افتخار قرار داریم یکی از دلایل آن این است که دل در گرو فرمایشات امام (ره) و رهبر انقلاب داشته‌ایم و در مسائل داخلی نیز برای رفع مشکلات باید چنین رویکردی داشته باشیم و گوش به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی باشیم.

قالیباف با بیان اینکه رهبر انقلاب دریکی از سخنرانی‌های سال‌های اخیر خود در حرم امام خمینی (ره) تأکید داشتند که امام (ره)، امام تحول است، افزود: این تحول باید در نظام اداری، نحوه حکمرانی، در آموزش و پرورش، در اقتصاد و در نظام بروکراسی که امروز خود یک قوه مجزا و قوی‌تر از سه قوه موجود در کشور شده است، شکل بگیرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اگر دست به دست هم دهیم، دسته‌بندی‌ها را در جبهه انقلاب کنار بگذاریم و با فرهنگ دفاع مقدس حرکت و برنامه هفتم را به درستی اجرا و ضعف‌ها را برطرف کنیم با اطلاعات و تجربه به شما عرض می‌کنم که می‌توانیم بر مشکلات اقتصادی غلبه کنیم.

قالیباف در پایان این نشست بار دیگر هفته بسیج را به بسیجیان دریادل تبریک گفت و عنوان کرد: ما فرزندان انقلاب یک رسالت داریم و آن اثبات کارآمدی دین در اداره جامعه است که من همواره بر آن تأکید دارم و ستون اصلی این مساله نیز بسیج است.

منبع: ایرنا

لینک کوتاه : https://tolosiyasat.ir/?p=32053
   

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها